^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 16 stycznia 2015

Robert Kubica testuje przed Rajdem Monte Carlo 2015.

Robert Kubica i Maciek Szczepaniak rozpoczynają testy przed Rajdem Monte Carlo.

Robert Kubica i Maciek Szczepaniak - Rajd Monte-Carlo 2015Robert Kubica i Maciek Szczepaniak rozpoczynają swoje przygotowania do Rajdowych Mistrzostw Świata. W okolicach miejscowości Gap oraz francuskich Alpach odbędą się trzydniowe testy przed pierwszą w tym sezonie rundą WRC, Rajdem Monte Carlo. Ustawienia samochodu dla tak nieprzewidywalnego rajdu, z uwagi na zmienną pogodę będą bardzo istotne. Choć jest to rajd asfaltowy, uczestnicy mogą spodziewać się zarówno suchego asfaltu, śniegu a nawet i lodu. Takie warunki mogą napotkać kierowcy na tym samym odcinku specjalnym. Umiejętność szybkiego dostosowania się do warunków na drodze i odpowiedni dobór opon jest kluczowa. Robert będzie musiał także dobrze poznać specyfikację opon Pirelli, z których korzystał podczas trzech startów z A-Style Team w sezonie 2014.

W porównaniu do F1, przerwa od ostatniego startu w Memoriale Bettega – do Rajdu Monte Carlo jest bardzo krótka, jednak dla wszystkich kibiców i tak wydawało się, że to wieczność, ale już koniec czekania – pora rozpocząć prawdziwe Rajdowe Emocje 2015. W dniu dzisiejszym (piątek 16.01) o godzinie 18:45, telewizja Polsat Sport Extra pokaże Magazyn WRC, być może poznamy więcej szczegółów dotyczących transmisji Rajdowych Mistrzostw Świata.

 

 

Rallye Monte-Carlo 2015 – Zapowiedź

 

Galeria zdjęć – Dzień 1 i 2:

Galeria wideo:


 Fiesta z A-Style

Na zdjęciu poniżej widać już dobrze numer rejestracyjny PX 60AVK jest to fiesta, która jeździła w A Style podczas Trofeo Bettega i jeździł nią Galli Gianluigi, więcej historii auta tutaj. W 2012 roku jeździł nią także Maciej Szczepaniak wraz z Michałem Kościuszko podczas 69 Rajdu Polski. Auto to znajduje się na liście aut A-Style, na ich stronie. Nie jest to ta sama Fiesta, którą już Robert jeździł.
Na zdjeciach i filmikach możemy zobaczyć, że mechanicy mają już ubrania z logo RK, są tam też pracownicy firmy Pirelli.


Magazyn WRC w Polsat Sport

W piątek polsat wyemitował pierwszy program z cyklu Magazyn WRC na kanale Polsat Sport Extra o godzinie 18:45. Program trwał około 30 minut i przedstawiał wprowadzenie do sezonu 2015, wywiady z kierowcami przed rajdem Monte Carlo i dużo ciekawych ujęć w jakości HD. Dla osób, które nie miały okazji obejrzeć programu jest szansa obejrzeć go w sobotę o godzinie 21:07 na kanale otwartym Polsat Sport News


Zespół A – Style podpisał umowę o współpracy z Pro Race Rally na sezon 2015

 


Robert Kubica zajmuje drugie miejsce w głosowaniu na Rajdową Osobowość Roku 2014

Po wygranych w poprzednich latach 2010, 2012 i 2013, Robert Kubica w głosowaniu na Rajdowa Osobowość Roku 2014 we Włoszech – zajął zaszczytne 2 miejsce.

Robert Kubica rally


Colin Clark komentuje na twiterze jazdę Roberta Kubicy.

Colin Clark komentarz Colin Clark o Robercie Kubicy


fot. Edwin Mróz

fot. Edwin Mróz

Trzeci dzień testów : Fiesta w pełnej odsłonie.

Maciek Szczepaniak : “Niedziela również nie będzie z tych leniwych”

Więcej zdjęć z trzeciego dnia testów znajdziecie w galerii wyżej.

 

 

Galeria zdjęć – Dzień 3:


Paul Hembery - Pirelli

Paul Hembery – Pirelli 

Paul Hembery, dyrektor Pirelli Motorsport i główny inżynier Matteo Braga o współpracy z Robertem Kubicą

“Po podwójnym zwycięstwie na Pirelli w ubiegłym roku – w Monza Rally Show i Memoriale Bettegi – Robert Kubica wraca na Pirelli w Rajdowych Mistrzostwach Świata. WRC to seria, która stanowi ważną część naszej historii. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym prywatnym klientom konkurencyjne produkty. W ubiegłym roku pokazaliśmy, że możemy wygrywać odcinki w rywalizacji z fabrycznymi zespołami”. – Paul Hembery

“Jedziemy na Rajd Monte Carlo parę tygodni po zajęciu całego podium w Jänner Rallye. W Austrii panowały stabilne warunki, ale teraz musimy być przygotowani na bardzo zmienną pogodę. Jeden oes może być zupełnie suchy, a następny zaśnieżony, dlatego dobór opon zawsze musi stanowić kompromis. Z tego powodu gama opon na Monte Carlo została zaprojektowana w ten sposób, by przystosować się do szerokiego zakresu warunków. Mamy przed sobą również wyzwanie logistyczne związane z liczbą opon, które musimy przywieźć na rajd, a także z wykorzystaniem dwóch parków serwisowych – w Gap i porcie Monte Carlo.” – Matteo Braga.


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 08:50

Udostępnij:

error: Content is protected !!