^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 26 lutego 2015

Robert Kubica i Maciek Szczepaniak testują przed Rajdem Meksyku 2015

fot. Wrcfoto

fot. Wrcfoto

Rally Guanajuato Corona Mexico 2015 to trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Świata i pierwsza w tegorocznym kalendarzu na nawierzchni szutrowej. W tym roku na starcie rajdu stanie jedyna polska załoga – Robert Kubica z pilotem Maćkiem Szczepaniakiem. Dziś rozpoczynają testy na Sardynii będące przygotowaniem do Rajdu Meksyku.

Tegoroczny Rajd Meksyku rozpocznie się w czwartkowy wieczór 5 marca a jego zakończenie 3 dni później tj. 8 marca. Bazą rajdu jest piąte największe miasto w Meksyku, Leon który znajduje się 400 km. na północny zachód od stolicy. Trasa rajdu wiedzie przez góry Sierra de Lobes i Sierra de Guanajuato na północ i wschód od Leon przy niemal 30 stopniowym upale.  Pierwszego dnia kierowcy będą mieli do pokonania 3 odcinki specjalne o łącznej długości 5.61 km. Drugiego dnia do przejechania będzie tych odcinków 9 z tego dwa razy będą przemierzać najdłuższy odcinek rajdu El Chocolate liczący sobie 44.03 km. Trzeci dzień to następna porcja emocji. Do pokonania jest ponownie 9 odcinków specjalnych w tym niewiele krótszy od El Chocolate oes Otates który liczy sobie 43.06 km. i tak jak jego niewiele krótszy poprzednik również będzie przemierzany dwa razy. Czwartego ostatniego dnia na zakończenie zmagań jest Power stage a przed nim jeszcze dwa oesy w tym najdłuższy bo liczący sobie 55.2 km Guanajuatito.

Meksykańska runda rozgrywana jest na największej wysokości w całym kalendarzu mistrzostw. Większość odcinków poprowadzona jest powyżej 2000 m n.p.m. Rywalizacja na górskich trasach położonych na takich wysokościach daje się we znaki samochodom. Rozrzedzone górskie powietrze nie dostarcza wystarczającej ilości tlenu przez co silniki tracą nawet do 30% mocy.

Robert Kubica o przygotowaniach do Rajdu Meksyku

“Priorytetem jest wysłanie samochodu, co może się okazać wcale nie takie łatwe. Potem będą testy na Sardynii. Chodzi o to, aby nie tłuc dodatkowych kilometrów autem rajdowym w Meksyku, więc przed samym wylotem pojedziemy na Sardynię. To będą moje pierwsze jazdy na oponach Pirelli po szutrze, więc też trzeba będzie je poznać. Meksyk jest bardzo specyficznym rajdem, ponieważ odbywa się na dużych wysokościach, przez co moc silnika jest dużo mniejsza. Spróbujemy symulować te warunki na testach i sprawdzić jeszcze zachowanie opon oraz auta. Czasu jest mało, bo tak naprawdę za 10 dni trzeba wsiąść do samolotu. Dlatego bardzo ważne było, aby tu dojechać do mety, pojechać do domu i odbudować auto. To nasze następne zadanie”.

Galeria zdjęć:

Galeria wideo:


Maciek Szczepaniak FB:

“Chwila przerwy między lotniskami, więc jest okazja pojeździć WRC”

fot. Maciek Szczepaniak

fot. Maciek Szczepaniak


 

Colin Clark i Dani Sordo w rozmowie o Kubicy

Część rozmowy w której Colin Clark i Dani Sordo (dla @totalrally) nawiązali do jazdy Roberta, widowiskowości i oglądalności WRC zarówno w TV jak i na odcinkach specjalnych.

Colin Clark: Czy widziałeś kompilację przejazdów z testów przed Monte Carlo Roberta Kubicy?

Dani Sordo: Jest ona spektakularna :)

CC: Dla mnie, jest to najlepsze co widziałem w motorsporcie w przeciągu ostatnich 10 lat.

DS: Niesamowite

CC: Niesamowite. Bo każdemu kto twierdzi, że oglądanie aut WRC nie jest ekscytujące, powinniśmy pokazać to wideo. W rękach kogoś kto wie jak kontrolować auto na asfalcie. Nawet rundy asfaltowe są ekscytujące jak cholera ;)

…Dani mówi o specyficznych i widowiskowych odcinkach rajdu Monte Carlo i nawiązuje do Roberta …

DS.: Robert Kubica w Monte Carlo w wielu miejscach był bardzo szybki, jechał jak szalony. Ok jest bardzo szybki w niektórych miejscach, aż za bardzo.  Podczas testów, zarejestrowany przejazd to pewnie 6,7 raz, bo w pierwszym przejeździe nie byłoby możliwe pojechać w taki sposób bo byłoby to szaleństwo :)

CC: W przejeździe była odrobina szaleństwa, to muszę się z Tobą zgodzić :)


 Robert Kubica przed Rajdem Meksyku

 


Samochód naszej załogi dotarł do Meksyku

 


 

Zapraszamy do nowej zakładki  : Rajd Polski | Rally Poland 2015 – Robert Kubica

 


 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Asia
o 09:37

Udostępnij:

error: Content is protected !!