^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 8 maja 2015

Fiesta RS WRC nowej generacji jest już prawie gotowa dla Roberta Kubicy. Kubica w Polsce!

Za kulisami brytyjskiej siedziby zespołu M-Sport trwają przygotowania przed przyszłotygodniową wysyłką do Portugalii. Pięciu kierowców otrzyma ewolucję Fiesty, określaną jako „nowa w 80 procentach”. Ma ona za sobą już ponad pięć tysięcy kilometrów testowych.

Reprezentanci M-Sportu, Elfyn Evans i Ott Tanak, rozpoczęli wczoraj (czwartek) w Portugalii ostatnie, czterodniowe testy, podczas gdy ekipa F.W.R.T. Lorenzo Bertelliego testowała na początku tygodnia. Jipocar Czech National Team razem z Martinem Prokopem planują testy w Portugalii bezpośrednio przed startem samego rajdu.

Piąte auto przygotowywane jest dla Roberta Kubicy. Póki co nie są jednak jeszcze znane szczegóły dotyczące restrukturyzacji ekipy Polaka, RK World Rally Team, z powodu której krakowianin nie wystartował w kwietniu w XION Rajdzie Argentyny. Wciąż nie wiadomo, kto dokładnie będzie pracował nad autem byłej gwiazdy Formuły 1 podczas szutrowych zmagań w Portugalii.

Malcom Wilson pokłada spore nadzieje w nowej generacji Fiesty:

„Naszym celem zawsze była walka obu kierowców o podium w drugiej połowie sezonu, po wprowadzeniu nowego samochodu – dodał Wilson. – Nowe auto bez wątpienia zadebiutuje w Portugalii. Testy przebiegają zgodnie z planem. Nie możemy się już doczekać.”

Martin Prokop, który także ma otrzymać nową Fiestę RS WRC 2015 na rajd Portugalii tak komentuje sytuację.

„To szalone – Prokop powiedział wrc.com. – Dostaniemy nowy samochód w piątek na tydzień przed rajdem. Pojedziemy prosto do Portugalii, na testy. Chciałbym testować przez dwa dni, ale czasu będzie chyba tylko na jeden dzień.”

Inżynier i dwóch mechaników z ekipy Prokopa, Jipocar Czech National Team, polecą za tydzień do siedziby M-Sportu w Wielkiej Brytanii, aby pomóc w budowie auta.

Poprawki w Citroenie DS3

Zmienione barwy, a także poprawiona aerodynamika trafi do Citroenów DS3 na rajd Portugalii, kierowcy będą mieli w swoich autach różne kolory dachów (wcześniej mieli różnokolorowe lusterka), pod koniec sezonu Citroen planuje jeszcze trzecią partię poprawek głównie związanych z zawieszeniem, jednak nie ma jeszcze dokładniej daty.

„Po styczniowych modyfikacjach i nadchodzącej, drugiej partii poprawek, to w sumie największa zmiana DS 3 WRC od czasu jego pierwszej homologacji” – powiedział szef Citroen Racing Yves Matton.

„Nowe poprawki aerodynamiczne powinny pomóc nam zrobić postępy. Podczas testów i w tunelu aerodynamicznym potwierdziliśmy sporo większy docisk i mniejszy opór powietrza” – dodał.

Źródło: WRC.com


Robert Kubica z wizytą w Polsce

Robert Kubica

Fot. Hotel Eclipse

 

 

 

Fot. A. Jaworski

Fot. A. Jaworski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Rajd Polski – Informacja o biletach.

W najbliższym czasie każdy z Was będzie miał możliwość wygrania lub otrzymania w Klubie biletu na Rajd Polski.
Bilety będą wysyłane dla szczęśliwców pocztą elektroniczną w formacie PDF.Bilety PDF  umożliwiają odbiór Identyfikatorów Kibica (biletów umożliwiających wstęp na rajd). Odbiór Identyfikatorów na podstawie biletów PDF będzie możliwy w terminie 30.06 – 5.07 w Punktach Obsługi Kibica w Mikołajkach.
Bilety, które otrzymają szczęśliwcy to czterodniowe Rally Pass o wartości 150 zł każdy.

Rajd Polski Bilety.

 Tak “rodzi” się nowa Fiesta WRC dla Roberta i Maćka.

CE5_e19WoAAAm_X

.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 13:17

Udostępnij:

error: Content is protected !!