^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 24 lipca 2015

Czołowe teamy WRC testują przed Neste Oil Rally Finland…

Rajdowa karuzela zjechała do Finlandii i pracowicie przygotowuje się do startu w fińskiej rundzie WRC. Za wyjątkiem teamu Hyundai Motorsport, który to przebywał na testach w Finlandii w miesiącu czerwcu, wszystkie czołowe zespoły są już w krainie 1000 jezior w tym tygodniu.

CKifld3UEAAMzlf

M-Sport zaplanował czterodniowe testy dla Elfyn Evans i Ott Tänak, a Lorenzo Bertelli dostanie samochód na jeden dzień  pod koniec tygodnia.
Po świetnym występie Otta Tanaka w Polsce, celem testów jest jeszcze lepsze dostrojenie Forda Fiesty RS WRC. Inżynier z firmy Rieger uczestniczył w testach na ich początku i Evans wraz z Tanakiem mieli czas na zestrojenie nowych elementów zawieszenia z samochodem. Mimo padającego deszczu, nie przeszkodziło to jednak zespołowi przetestować opon przygotowanych przez Michelin.

CKn0xOEWoAAiNsE

Volkswagen Motorsport przebywa również w regionie Jämsä, a co ciekawe wszystkie zespoły są zakwaterowane w tym samym hotelu (Jämsä Oy Hotel) !!!  Od momentu zwycięstwa w Polsce, niemiecki team nie miał wiele czasu na odpoczynek, ponieważ jego kierowcy przebywali na Korsyce gdzie przygotowywali się do francuskiej asfaltowej rundy WRC, która powraca w tym roku na tą piękną wyspę.
Zwycięzca ubiegłorocznego Rally Finland Jari-Matti Latvala przejechał do tej pory ok 300 km  (w deszczowej pogodzie i koleinach). JML jeździ jeszcze dzisiaj do południa następnie przekazuje VW Polo R WRC dla Sébastiena Ogiera, który potestuje dwa dni. Andreas Mikkelsen natomiast, przejmie samochód w niedzielę.

Good morning from Jämsä! @MadsOstberg testing today

Począwszy od dzisiaj, Citroën Racing również realizuje trzydniowy program testowy w okolicy Jämsä. Testy rozpoczyna Mads Ostberg z Krisem Meekem.  Khalid Al-Qassimi otrzyma z kolei samochód w poniedziałek. W ubiegłym tygodniu francuski zespół był w Niemczech, aby przygotować się do 2015 ADAC Rallye Deutschland (sierpień 20-23).

Prognoza pogody nie jest za dobra dla Rajdu Finlandii i prawdopodobieństwo opadów wynosi 50%-60%. Padało praktycznie od początku miesiąca i trasy rajdu są dość miękkie, w szczególności w zalesionych i zacienionych miejscach.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 09:37

Udostępnij:

error: Content is protected !!