^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 20 sierpnia 2015

Kimi Raikkonen pozostaje w Ferrari na sezon 2016

Ferrari ucięło ostatecznie wszelkie spekulacje wokół przyszłości Kimiego Raikkonena potwierdzając, że przedłuża kontrakt z Finem na sezon 2016. W przyszłorocznym sezonie Formuły 1 Raikkonen nadal będzie partnerem Sebastiana Vettela.

Kimi-Raikkonen_3228802

Ostatnie miesiące zdominowane zostały przez liczne plotki krążące w światku F1, a dotyczące miejsca Kimi Raikkonena w ekipie z Maranello. Nie wiele brakowało aby jego miejsce zajął Valtteri Bottas. Wśród potencjalnych następców wymieniano również Nico Hulkenberga i Daniela Ricciardo.

Scuderia Ferrari informuje, że przedłużyła umowę z Kimim Raikkonenem. Skład kierowców w przyszłym sezonie nadal będzie taki sam. Team reprezentować będą Sebastian Vettel oraz Kimi Raikkonen – czytamy w komunikacie Ferrari.

W tym roku Raikkonen notuje słabsze osiągi od swojego kolegi z zespołu. Vettel wygrał już dwa wyścigi – w Malezji i na Węgrzech, a do tego zaliczył pięć wizyt na podium. Fin popełniał sporo błędów w kwalifikacjach, a jego jedyne podium w tym sezonie, to drugie miejsce w Bahrajnie. Vettel ma na koncie 160 punktów natomiast Raikkonen tylko 76.

Ferrari-SF15T-01

Potwierdzenie kontraktu Kimiego na kolejny sezon jest pierwszym ważnym krokiem na tegorocznej giełdzie kierowców. Spowoduje to z całą pewnością efekt domina i niebawem możemy spodziewać się kolejnych informacji o przyszłorocznych składach.

Sam Kimi Raikkonen cała sytuację podsumował w następujący sposób: “Co mogę powiedzieć… Dla mnie być w Ferrari na kolejny sezon, jest jak sen”powiedział. “Scuderia jest moją rodziną, zawsze mówiłem, że to w tej ekipie chcę zakończyć moją karierę. Jestem bardziej zaangażowany niż kiedykolwiek i chcę podziękować ludziom, którzy dali mi tę szansę. Również wielkie podziękowania kieruję do moich fanów i Ferrari, za ich ogromne wsparcie”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 06:16

Udostępnij:

error: Content is protected !!