^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 6 listopada 2015

Hyundai Motorsport bez zmian kadrowych w 2016

Tak więc kolejna zagadka sezonu 2016 WRC została rozwiązana. W trakcie konferencji prasowej poświęconej francuskiej premierze gry WRC 5 Alain Penasse, Team Manager Hyundai Motorsport opowiedział o przyszłorocznych planach zespołu oraz potwierdził skład teamu na sezon 2016.

144314_Penasse09DE15sv017

“Utrzymamy w składzie Neuville’a, Sordo i Paddona, którzy zaliczą wszystkie rundy. Kevin Abbring pozostanie w zespole jako kierowca testowy. Thierry Neuville i Dani Sordo ze względu na ich doświadczenie na asfalcie, z pewnością będą nominowani do mistrzostw świata producentów w Monte Carlo. Biorąc pod uwagę tegoroczny wynik Thierry’ego w Szwecji (drugie miejsce), możemy założyć, że będzie on zdobywał punkty dla Hyundaia również w drugiej rundzie” – oświadczył Alain Penasse.

2014-hyundai-i20-wrc_100449039_l

“Thierry powinien odzyskać frajdę z jazdy i  pewność w Walii. W ten sposób chcemy, żeby doszedł do topowej formy na początku sezonu 2016. W tej chwili znalazł się w impasie. To zdarzało się najlepszym: Kankkunenowi, Auriolowi, Märtinowi. Wcześniej Dani też został przesunięty do samochodu z numerem 20 i nie doszukiwano się podtekstów. I tak chcieliśmy nominować Paddona, biorąc pod uwagę jego wyniki i doświadczenie w Walii” – dodał.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 10:42

Udostępnij:

error: Content is protected !!