^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 3 grudnia 2015

10 lat temu … Robert Kubica debiutował w bolidzie F1 : Aktualizacja Niedziela

Przed dziesięciu laty, 1 grudnia 2005 roku – Robert Kubica otrzymał szczególną nagrodę za wygraną w Formule Renault 3.5. Był to przejazd bolidem mistrza świata Renault R25. Polak pokonał 41 okrążeń, a uzyskany najlepszy czas wyniósł 1:17.997. Po południu Robert Kubica oddał kierownicę w ręce Giorgio Mondiniego, zwycięzcy Formuły Renault V6 z 2004 roku. Podczas swojego testu Włoch przejechał 40 okrążeń a najlepszy czas, jaki uzyskał, to 1:19.093. Nasz kierowca tak wtedy opisywał swoje pierwsze wrażenia z jazdy bolidem F1…..

fot. Sutton

Pytanie: Robert, jakie są Twoje pierwsze wrażenia w zespole Renault ?
Robert Kubica: “Już wczoraj przybyłem na tor Catalunya w Barcelonie, gdzie spotkałem różnych członków zespołu. Mogłem posłuchać Teamradio i przeanalizować pracę testującego zespołu. Ponadto miałem możliwość śledzenia bolidów z trybuny. Pomimo, że Formułę 1 już oglądałem na żywo, zaimponowała mi uzyskiwana na zakrętach prędkość.”

Pytanie: Z jakim uczuciem udałeś się dzisiaj na tor ?
Robert Kubica:Na początku było bardzo zimno. Dlatego musiałem iść na całość, żeby rozgrzać opony i hamulce do właściwej temperatury. Szczerze mówiąc zaskoczyła mnie trochę różnica mocy w porównaniu z Renault 3.5. Formuła Renault zalicza się w końcu, obok GP2, do najszybszych serii wyścigowych – oczywiście poza Formułą 1.

Pytanie: Jak oceniasz swoje osiągnięcia na testach ?
Robert Kubica: “Jestem zadowolony ze swoich postępów, ponieważ zespół właśnie tym się interesował. Nie chodziło im o najlepsze czasy, tylko o moje zdolności poza torem. Jak współpracuję z inżynierem i jak mogę pomóc w ocenie samochodu. Próbowałem polepszyć się z każdym okrążeniem i nie pozwalać sobie na błędy. Udało mi się to, tak więc mam za sobą udany dzień.”

fot. Xpb.cc

Pytanie: Czy Twoja praca pomogła zespołowi również w ich regularnym programie testowym ?
Robert Kubica: “Raczej nie, pomimo ze używałem też motoru V10 o obniżonej mocy, który ma symulować szybkość nowych ośmiocylindrowych silników. Zespół zdecydował się jednak na setup,w którym samochód pozwala sie prowadzić najłatwiej. W trakcie testów dokonaliśmy tylko małych poprawek, ponieważ i tak mieliśmy już wiele do nauki.”

Pytanie: Jak wyglądają Twoje plany na przyszłość ?
Robert Kubica: “Za tydzień – dokładnie 7 grudnia – skończę 21 lat i spoglądam na udany rok 2005. Chciałbym kontynuować karierę w Europie. GP2 wydaje mi się najlepszym wyborem, żeby zbliżyć się po części do Formuły 1.”

Dziś przed nami 31 urodziny Roberta Kubicy, na odpowiedź “Jak wyglądają Twoje plany na przyszłość”  jeszcze chwilę musimy cierpliwie poczekać.


“Mikołajkowy Blok Reklamowy”

Dziś oglądamy Polsat godzina 18:45!
Dochód z reklam wyemitowanych podczas tego pasma będzie w całości przeznaczony dla podopiecznych Fundacja POLSAT – Jesteśmy dla dzieci.

Emisja spotu z udziałem Roberta Kubicy podczas Mikołajkowego Bloku Reklamowego w telewizji Polsat, to także finał kampanii Lotos „Pomaganie przez tankowanie”.

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem! To proste, oglądaj “Mikołajkowy Blok Reklamowy”


Życzenia dla Roberta

Klubowicze –  czekamy na klubowym e-M@ilu na Wasze życzenia urodzinowe dla Roberta…… najoryginalniejsze opublikujemy w jubileuszowym wpisie na głównej stronie :-)

Zachęcamy i zapraszamy do zabawy !!!!!

 


 

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 07:53

Udostępnij:

error: Content is protected !!