^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 3 grudnia 2015

Jonas Andersson zakończył współpracę z Madsem Østbergiem…

Na kilka dni przed testami M-Sportu, rozpoczynającymi przygotowania do sezonu WRC 2016 Mads Østberg stracił swojego pilota. Jonas Andersson po siedmiu latach zrezygnował z dalszej współpracy z Madsem Østbergiem. 38-letni Szwed otrzymał ofertę i podpisał kontrakt z agencją promotorską Even Management, jednak nie wiadomo jeszcze z kim będzie jeździł w nadchodzącym sezonie. Even Management reprezentuje również interesy innych skandynawskich kierowców m. in. Andreasa Mikkelsena, Esapekki Lappiego, Pontusa Tidemanda, Ole Christiana Veiby’ego.

mo

Zaskoczony Mads dowiedział się o decyzji Jonasa tuż przed wyjazdem do Francji na dwudniowe testy M-Sportu, przygotowujące do Rajdu Monte Carlo. “Jestem bardzo zaskoczony” powiedział Østberg w wywiadzie dla norweskiej telewizji TV2. “To wyjątkowo zły moment na znalezienie nowego pilota. Nie mam pojęcia co się dzieje. Byłem absolutnie nastawiony na dzisiejszy wyjazd na testy z Jonasem i rozpoczęcie przygotowań do nowego, ekscytującego sezonu. Teraz po pierwsze, muszę znaleźć zastępcę Jonasa na dwudniowe testy, które odbędą się w tym tygodniu, a potem szybko poszukać nowego stałego pilota na przyszły rok. Prawdę mówiąc, zacząłem już to robić”  – dodał Mads.

Bez tytułu

“To dla mnie nowa sytuacja. Na szybko zorganizowaliśmy dwóch pilotów, którzy przylecą do Francji. Z każdym pojeżdżę przez jeden dzień. Obydwaj mają szansę, żeby zostać moim stałym pilotem, ale najpierw muszę zobaczyć, jak będziemy razem pracować. Na razie nie zamierzam podawać nazwisk. Być może na dłuższą metę zmiana okaże się pozytywna”. – zakończył Mads Østberg.


Aktualizacja 03.12.2015

Mads Østberg wspólnie z ekipą M-Sportu rozpoczął testy przed 2016 Rally Monte Carlo. Testy odbywają się w Alpach Wysokich, obok samochodu Mads testuje również kandydatów na nowego pilota – Emila Axelsson oraz Ilkę Minor…… Natomiast Jonas Andersson został nowym pilotem Pontusa Tidemanda. Załoga Skoda Motorsport zaliczy sezon 2016 w Fabii R5, rywalizując w WRC 2. Testuje również nowy nabytek M-Sportu Eric Camilli wraz z pilotem Nicolasem Klingerem.

CVVAMswXAAE7qNX


 

Even Management Team

Even Managment Team

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 07:54

Udostępnij:

error: Content is protected !!