^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 4 stycznia 2016

Hubert Ptaszek i Kamil Kozdroń w pełnym sezonie WRC 2 ! Aktualizacja: Wtorek

fot . Maciej Niechwiadowicz

fot. Maciej Niechwiadowicz

Po dwóch latach startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata w klasie RC4 Hubert Ptaszek stawia kolejny krok na szczeblu rajdowej kariery. Zaliczy pełny sezon startów w klasyfikacji WRC2.

Hubert Ptaszek: “Niesamowita sprawa uczestniczyć w tak wielkim projekcie. Ostatnie miesiące były naprawdę pracowite dla całego zespołu. Przyznam szczerze że taki program nawet mi się nie śnił. To jak marzenie, które nie byłoby możliwe bez wsparcia wspaniałych ludzi, którzy wspierają mnie i pomagają osiągać kolejne rajdowe cele. Nasze starania i ciężka praca została zauważona.” 

Sezon rozpocznie się już za niecałe trzy tygodnie we Francji, gdzie Hubert i Kamil Kozdroń wystartują Skodą Fabią R5 w Rajdzie Monte Carlo. Następnie w połowie lutego przeniosą się na północ Europy, gdzie na śnieżnych trasach Szwecji walczyć będą o kolejne punkty w WRC 2. Kolejne starty Skodą R5 to Portugalia, Polska, Finlandia, Francja i Wielka Brytania. Pilotem Huberta będzie Kamil Kozdroń, z którym startuje od początku startów w Mistrzostwach Świata.

Pozostałe rundy sezonu WRC załoga The Ptock zaliczy innym autem klasy R5, o czym zespół poinformuje wkrótce.

Partnerami startów The Ptock Team są: Borygo, Total, Karo BHZ, G4 Garage, Krezus, Piotr i Paweł, RallyShop, Haczek, Bi-Met, Spiż.

fot. Total Team

fot. Total Team


Ptaszek w barwach Peugeot Sport Slovakia.

Pełny sezon startów Huberta Ptaszka w WRC 2 stał się faktem. Razem z Peugeot Sport Słowacja polski kierowca wystartuje w 7 rundach Mistrzostw Świata Peugeotem 208 R5, gdzie powalczy o tytuł Mistrza Świata w kategorii WRC 2.

Hubert Ptaszek: „Pod koniec 2015 roku otrzymałem ofertę startów w barwach Peugeot Sport Slovakia, zaproponowano mi starty w siedmiu rajdach WRC2. Długo nie musiałem się zastanawiać i podpisałem umowę. Dzięki temu otworzyła się przede mną szansa startu we wszystkich rundach WRC 2016. Nigdy wcześniej nie startowałem autem tej marki i z ciekawością czekam na pierwsze testy, które odbędą się już w tym tygodniu. Dziękuje po raz kolejny moim partnerom za umożliwienie startu w pełnym cyklu WRC 2.”

Hubert Ptaszek w barwach Peugeot Sport Slovakia

Pierwszym startem Huberta w barwach Peugeot Sport Slovakia będzie marcowy Rajd Meksyku. Kolejne to Argentyna, Sardynia, Niemcy, Chiny, Hiszpania i Australia.

Partnerami startów The Ptock Team są: Peugeot Sport Slovakia, Total, Borygo, Karo BHZ, G4 Garage, Krezus, Piotr i Paweł, RallyShop, Haczek, Bi-Met, Spiż.

Źródło: Informacja prasowa

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 23:05

Udostępnij:

error: Content is protected !!