^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 14 stycznia 2016

Jost Capito odchodzi z Volkswagen Motorsport do F1 !

Capito VW McLarenDyrektor Volkswagen Motorsport, Jost Capito opuszcza firmę na mocy obopólnego porozumienia w trakcie tego roku aby podjąć się nowego wyzwania. Capito był odpowiedzialny za zarządzanie marką Volkswagen w świecie motorsportu od połowy 2012 roku i prowadził prace zespołu w FIA WRC do 3 tytułów kolejno w 2013,2014 oraz 2015 roku.

“Chcielibyśmy podziękować Jost Capito za wyjątkowe zaangażowanie i sukcesy dla Volkswagen Motorsport. 3 tytuły mistrzów świata WRC zdobyte przez Polo R WRC świadczy o świetnych osiągnięciach sportowych w historii marki VW oraz zaznacza wysoki poziom konkurencyjności w aspektach technicznych. W zrozumiały i wysoko mierzące przywództwo, Jost Capito osiągnął kluczowy sukces” – powiedział Frank Welsch, Członek zarządu Volkswagen Passanger Cars Brand z odpowiedzialnością za “Rozwój”

Jost Capito będzie kontynuował swoje obowiązki Dyrektora Motorsportu do czasu jego zatrudnienia w VW Motorsport GMBH.

Jak podaje Mclaren Racing Jost Capito (Dyrektor Volkswagen Motorsport), został zatrudniony jako Dyrektor Wykonawczy w McLaren Racing, wspierany przez Erica Boulliera, który będzie w bliskiej współpracy z Jonathanem i Jostem którego pozycja jako Dyrektor Wyścigowy w Mclarenie pozostanie niezmieniona. Czas tych roszad jest wyznaczony na rok 2016 w porozumieniu z aktualnym pracodawcą Josta, dalsze ogłoszenia zostaną podane w trakcie sezonu.

Jost Capito to absolwent kierunku inżynierskiego zaczynał pracę dla Grupy Volkswagen w 1989, dołączając do Oddziału Wyścigowego Porsche. Później od 1996 roku pracował dla Sauber F1 Team. Następnie przeniósł się do Forda w 2001 roku, gdzie wśród wielu spraw był odpowiedzialny za motosport oraz wydajność biznesu samochodowego. Capito przejął funkcję Dyrektora Motorsportu Volkswagena w maju 2012 r.

Źródło: Informacje prasowe

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Wojtki
o 14:40

Udostępnij:

error: Content is protected !!