^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 24 stycznia 2016

Kubica / Szczepaniak – koniec rajdu Monte Carlo 2016

fot. Tim Novak

fot. Tim Novak

Piątek, drugi dzień rajdu zaczął się dla załogi Kubica / Szczepaniak niezbyt pomyślnie, Robert ten dzień nazwał niefortunnym – to chyba odpowiednie określenie na dwa incydenty, które wyeliminowały naszą załogę z pierwszej rundy mistrzostw świata.
Wieczorem BRC informuje, że nie zdąży odbudować Fiesty w regulaminowym czasie, nie będzie szans na Rally2, to koniec rajdu.

Odcinek z nr 3 okazał się na tyle zdradliwy z powodu zalegającego miejscami lodu, że wyeliminował kilka załóg z rajdu, kilku z nich udało się wybrnąć z tej opresji tak jak E. Evansowi, który uratował swoją Fiestę uderzając tyłem o auto Roberta i Maćka stojące poza drogą, tym samym odbijając się i powracając na trasę.
Nasza załoga nie miała niestety szczęścia, przy prędkości 25km/h auto wychodząc z prawego zakrętu ześlizgnęło się z drogi, jak widać na materiałach Kubica nie miał szans na ratunek. Nasz kierowca powiedział, że w tym momencie obydwoje byli tylko pasażerami.
Niezmiernie przykry jest ten fakt, wielkie oczekiwanie, niesamowite poświęcenie w przygotowaniach Roberta i Maćka w ułamkach sekundy poszły na marne.

Mimo wszystko, kibice są z Wami!
Rajd trwa nadal, będziemy obserwować co jeszcze wydarzy się na trasach tego nieprzewidywalnego rajdu.

 

Przydatne linki

WRC
84th Rally Monte-Carlo
Mapy 84th Rally Monte-Carlo
Wyniki eWRC-Results.com
Międzyczasy WRC.com
Klasyfikacja rajdu Rally-base
Rajdowe radio WRC.com
Park serwisowy
Wywiady z Robertem, wypowiedzi Pirelli, BRC przed rajdem znajdziecie tutaj.


Harmonogram 84th Rallye Monte-Carlo

Niedziela (24.01)
07:12 – Serwis G
09:08 – OS 14 – Col de l’Orme – St Laurent 1 (12,07 km)
10:57 – OS 15 – La Bollene-Vesubie – Peira Cava (21,36 km)
12:08 – OS 16 – Col de l’Orme – St Laurent 2 [Power Stage] (12,07 km)
13:26 – Serwis H


Transmisje TV

Niedziela 24 styczeń 2016
WRC Rally Monte-Carlo SS14 Col de L’Orme – Saint-Laurent g. 9:00
WRC Rally Monte-Carlo SS16 Le Col de l’Orme – Saint-Laurent g. 12:00
WRC Rally Monte-Carlo skrót wydarzeń dnia g. 21:00
WRC Rally Monte-Carlo podsumowanie g. 21:40


Galeria zdjęć:


Galeria filmów:


 


 

 Robert Kubica relacjonuje OS3 Rajd Monte Carlo 2016

“Jestem rozczarowany” – Kubica relacjonuje wydarzenia z OS3

“Po sześciu kilometrach był kilometr zlodzonej drogi i niestety tam, na prawym zakręcie ześlizgnęliśmy się z trasy. Jestem trochę rozczarowany. Nigdy nie testowaliśmy na lodzie, a jechaliśmy z oponami na suchy asfalt. Szybko przeanalizowałem sytuację z zakrętu wcześniej, który też był zlodzony, ale przyczepność nie była tam aż taka zła, jak sądziłem. Na dodatek nie przełączyłem podtrzymania turbiny. Gdy dojechaliśmy do prawego zakrętu, bez gazu i nie wciskając hamulca, podtrzymanie pchało auto do przodu i ześlizgnęliśmy się z drogi. Uderzyliśmy w drzewo lewym przodem.”

“Później na dodatek Elfyn Evans też miał problem w tym zakręcie. Uderzył nam w prawy tył, krzywiąc zawieszenie i auto ześlizgnęło się jeszcze bardziej do rowu, zatrzymując się na drzewie, także ten dzień można uznać naprawdę za niefortunny.

Choć… Jak mówiłem, jestem rozczarowany, bo chwilę wcześniej pomyślałem sobie, że nie będzie aż tak źle, a już zakręt później tak się złożyło, że było jeszcze więcej lodu i byliśmy pasażerami. Przy 25 km/h nic nie mogliśmy zrobić


Robert Kubica opowiada o porannej przygodzie


Maciek Szczepaniak: “Nasze spotkanie z Monte 2016 było krótkie i bolesne…”

Maciek Szczepaniak: “Cóż, nasze spotkanie z Monte 2016 było krótkie i bolesne. Szkoda że tak zakończył się jedyny zaplanowany obecnie nasz start tym sezonie. Trzeba chwile odpocząć aby wrócić do formy. Dziękuje oczywiście za wsparcie i gorące kibicowanie. Bardzo doceniam że mogę na Was liczyć też w trudnych chwilach. Pozdr”


Lista startowa Dzień 3 / Section 4, sobota 23.01.2016


Wyniki z dnia 23.01.2016


Dyrektor BRC Racing Team. „Była to ogromna przyjemność pracować z międzynarodową gwiazdą jaką jest Robert”

Robert Kubica - Serwis Park - Rallye Monte Carlo 2016

Więcej na: Dyrektor BRC Racing Team. „Była to ogromna przyjemność pracować z międzynarodową gwiazdą jaką jest Robert”


Robert Kubica wywiad po rajdzie monte Carlo 2016Robert Kubica w wywiadzie o przedwcześnie zakończonym rajdzie Monte Carlo i dalszych planach. [WIDEO] Część 1

“W życiu każdego człowieka są różne historie i trudne momenty. Wiele się wydarzyło przez ostatnie lata. Ja jeżdżę w rajdach tak naprawdę trzy sezony i do tego pierwszy był niekompletny. Było wiele rzeczy pozytywnych, też mnóstwo negatywnych, ale ja do tego nie podchodzę aż tak drastycznie, że to może być koniec ery”

Więcej na: Koniec ery ? Kubica: „Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.” [Wideo]


Lista startowa Dzień 4 / Section 7-8, niedziela 24.01.2016


Wyniki z dnia 24.01.2016


Robert Kubica wywiad po rajdzie monte Carlo 2016 Kubica: “Chciałbym mieć możliwość kontynuowania startów w WRC” [WIDEO] Część 2

Robert Kubica: „Chciałbym i uważam, że powinienem – choć dziś wygląda to akurat dziwnie – nadal mieć możliwość kontynuowania startów w WRC. Jeśli nie będzie mi dane dalej jeździć w WRC, to automatycznie priorytetem zostanie coś innego, a wówczas nie sądzę, abym w najbliższych miesiącach za często startował, jeśli w ogóle. Będę miał za to sporo pracy!”

Więcej na: Koniec ery ? Kubica: „Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.” [Wideo] Aktualizacja: Część 2


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 21:50

Udostępnij:

error: Content is protected !!