^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 14 stycznia 2016

Robert Kubica gotowy aby opuścić WRC po Rallye Monte Carlo 2016 | Aktualizacja: Robert Kubica na liście zgłoszeń do Rajdu Szwecji

10595_10201436174685487_370832940_n

Według brytyjskiego Autosportu start w 84th Rallye Monte-Carlo może być jedynym tegorocznym występem Roberta Kubicy w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Robert po przerwanych testach w ubiegłym tygodniu ma powrócić w piątek w Alpy Francuskie aby dokończyć swój program testowy przed I rundą WRC.

„…Na chwilę obecną nie mamy żadnego programu startów na pozostałą część sezonu. Na ta chwilę kończymy starty po Monte. Cały czas prowadzimy rozmowy ze sponsorami i partnerami, ale na razie to jedyny rajd jaki mamy w planach. Są pewne opcje na drugą część sezonu i jest możliwe, że będę robił coś innego. Może będzie to powrót na tor wyścigowy, jeśli to zrobię, poświęcę temu cały swój czas. Jednak na tą chwilę w mojej głowie jest tylko Rajd Monte-Carlo, muszę mieć pewność, że jestem do tego dobrze przygotowany…” – podsumował Robert Kubica. Robert nawiązując do swojej przyszłości w rajdach stwierdził, że “jeśli nadal będę w rajdach, to musi być inaczej, niż rok temu – to było szalone. To wielkie zadanie na cały rok. Zamiast jechać wszystkie rajdy wolałbym naprawdę przygotować się dobrze do tych, które pojedziemy.”

Celem na najbliższy weekend będzie przejechanie czystego rajdu. “Monte Carlo jest bardzo nieprzewidywalnym rajdem i na pewno pogoda będzie odgrywała bardzo dużą rolę. Na naszych oponach Pirelli możemy mieć przewagę w niektórych warunkach. Zobaczymy. Wszystko się może zdarzyć, ale moim celem jest, aby pojechać rajd bez żadnych błędów.”

źródło: Autosport.com


Robert Kubica w sobotę rozpocznie drugi etap przygotowań do Rallye Monte-Calro 2016

Aktualizacja: 12:00 15.01.2016

Jak informuje Gabriele Palmitesta menadżer zespołu BRC w sobotę odbędą się testy Roberta Kubicy przed Rallye Monte Carlo 2016. Natomiast malowanie na pierwszą rundę WRC poznamy dzisiaj wieczorem bądź w sobotę rano.

Robert Kubica - RK WRT Ford Fiesta WRC - Monte Carlo 2016


Robert Kubica i Maciek Szczepaniak jednak na liście zgłoszeń Rajdu Szwecji 2016!

Aktualizacja: 16:20 15.01.2016

Wbrew wcześniejszym wątpliwościom, nasza załoga widnieje na liście zgłoszeń do Rajdu Szwecji. Jak wyjaśnił Maciek Szczepaniak na Facebook:

Kochani. Wyjaśniam szybko aby nie było niepotrzebnego zamieszania. Na chwile obecną nic sie nie zmieniło, pewny jest tylko nasz start w Monte Carlo. Organizator Rajdu Szwecji pozostawił nam po prostu zielone światło gdyby coś się zmieniło po zamknięciu listy zgłoszeń. Swoją drogą miło ze ludzie odpowiedzialni za rajdy na świecie są tak pełni zrozumienia w tej sytuacji. Pozdr4all

Szwecja


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 17:50

Udostępnij:

error: Content is protected !!