^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 26 stycznia 2016

Robert Kubica : Rajd Monte Carlo 2016 – Podsumowanie

Ciężko podsumować rajd, w którym Robert Kubica i Maciej Szczepaniak przejechali tylko dwa pierwsze odcinki specjalne, rajd tak specyficzny w całym sezonie, w którym warunki potrafią sporo namieszać.

W tym roku było podobnie, zdradliwe miejsca na drodze pokryte lodem wyeliminowały kilka załóg, jedną z nich był niestety nasz zespół, który przy i tak śmiesznie niskiej prędkości bo około 40km/h na jednym z zakrętów musiał bezradnie obserwować jak ich auto zsuwa się z drogi.
Pomimo wszystko obecność naszej załogi, współpraca z BRC, nowe malowanie Fiesty i sporo wyśmienitych materiałów, które do nas dotarły spowodowały, że pierwszy w tym sezonie rajdowy tydzień przeżyliśmy w otoczce niesamowitych wrażeń.

Właśnie wspomniane wyżej materiały w postaci zdjęć, filmów, oraz wypowiedzi i wywiadów będą najlepszym podsumowaniem rajdu Monte Carlo.

 

Galeria zdjęć:


Galeria filmów:

Shakedown: Robert Kubica / Maciek Szczepaniak Rajd Monte Carlo 2016


Wypowiedzi, Wywiady, Komentarze


Robert Kubica

Robert Kubica o swojej sportowej przyszłości [Wideo]

Podczas przygotowań do odcinka testowego rajdu Monte Carlo Robert Kubica udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swoich planach na przyszłość.

Dowiedzieliśmy się, co Kubica zamierza robić, jeśli udział w rajdowych Mistrzostwach Świata nie będzie możliwy. Wiemy, że nie zamierza leniuchować, tylko dążyć do obranego celu…
Polak zdradził też, że zamierza w Monte Carlo dobrze się bawić, choć jest to bardziej wyzwanie, aniżeli zabawa. W wywiadzie znajdziemy również kilka zdań o warunkach pogodowych i rywalizacji w nadchodzącym rajdzie.

Robert Kubica : „Bardzo walczyłem, żeby tu być. Od dłuższego czasu mówiłem, że chciałem pojechać Monte, że taki był cel, ale im bliżej rajdu, tym bardziej uważam, że nie powinno mnie tutaj być… Nie będziemy się zagłębiać w szczegóły, ale jednak ta pasja, siedzenie w warsztacie w długie zimowe wieczory za bardzo daje w kość i… może nie przez strach, ale też nie wyobrażałem sobie, żebym sobie siedział w domu, a inni kierowcy jechali oesy Monte Carlo.

Wywiad na stronie: Robert Kubica o swojej sportowej przyszłości [Wideo]


massimiliano_fissore

Szef zespołu BRC Racing, Massimiliano Fissore o współpracy z Robertem Kubicą

Szef zespołu BRC Racing, Massimiliano Fissore bardzo sobie ceni współpracę z Robertem. W wywiadzie dla thecheckeredflag.uk Włoch powiedział:

“…Jesteśmy zaszczyceni, że kierowca tego kalibru co Robert zdecydował się dołączyć do naszego zespołu w tym prestiżowym rajdzie. Jest on jednym z najszybszych i najbardziej profesjonalnych kierowców w tym sporcie…”

„…W trakcie testów pozmieniał dużo ustawień, żeby przygotować samochód do swojego stylu jazdy. Z naszego punktu widzenia jest to przywilej, móc z nim współpracować. Do tej pory nasz zespół specjalizował się w Rajdowych Mistrzostwach Włoch, ale mamy oświadczonych pracowników, dysponujących możliwościami, żeby podjąć rywalizację w startach autem WRC i to w najtrudniejszym i najważniejszym rajdzie roku. Fakt, że Robert nas wybrał jest tego dowodem..”


fot. Kubica Official

fot. Kubica Official

Kris Mekee : “Błędy? To normalne, że je popełniał. My wszyscy nadal to robimy”

Niewykluczone, że to ostatni rajd WRC w wykonaniu Roberta Kubicy. Co sądzisz o jego sytuacji i jak będziesz wspominał jego starty?

Kris Mekee :“Nie wiem, jaki jest program Roberta, ale z pewnością mieć takiego faceta w WRC to bardzo ekscytujące. To niewiarygodny talent. To, co zrobił Kubica w tak krótkim czasie jest niewiarygodne, bo ja startuję w rajdach od 12-13 lat. Ogier od 10, a Robert dopiero od trzech, a trzeba pamiętać, że on natychmiast, praktycznie po jednym sezonie wszedł na najwyższy poziom mistrzostw świata. Nikt nigdy nie zrobił tego tak szybko. Błędy? To normalne, że je popełniał. My wszyscy nadal to robimy, za to prędkość, jaką ma Robert jest po prostu niesamowita! Musi się tylko nauczyć, jak nad nią panować w środowisku rajdowym, a to po prostu wymaga czasu. Z pewnością byłoby miło, gdyby Robert został z nami.”

Czego potrzeba, aby ten talent i prędkość przekuć na odpowiednie wyniki?

Kris Mekee : “Gdyby udało mu się zaangażować w porządny program zespołu fabrycznego, który zajmuje się wszystkim oprócz jazdy, to by mu pomogło w zrelaksowaniu się. Mógłby spróbować jazdy z czystą głową, bo w rajdach nie chodzi tylko o czystą prędkość. Musisz zarządzać tempem. Nie zapominajmy jednak, że Robert jeździł tak szybko pomimo problemów z prawą ręką. Myślę, że gdybyśmy wszyscy byli w podobnej sytuacji, byłby daleko przed nami. Jego zdolności, jego prędkość są zatrważające. Powinien zostać i mam nadzieję, że mu się uda.”


Robert Kubica - Serwis Park - Rallye Monte Carlo 2016

Dyrektor BRC: “Była to ogromna przyjemność pracować z międzynarodową gwiazdą jaką jest Robert”

“Całemu zespołowi bardzo zależało, żeby Kubica kontynuował rajd następnego dnia. Pomimo iż nie zawsze jest łatwo w takich sytuacjach musimy spojrzeć na pozytywy.” – powiedział Massimiliano Fissore, dyrektor zespołu BRC Racing Team. „Była to ogromna przyjemność pracować z międzynarodową gwiazdą jaką jest Robert, cieszyć się z faktu, że nas wybrał. Nasz profesjonalizm i oddanie to cechy dzięki któremu nas wybrał. Wiedzieliśmy, że Robert może zdobyć tutaj punkty jeśli tylko osiągnie linię mety. Chciałbym bardzo pochwalić naszych mechaników oraz cały personel, który robił wszystko aby nasz występ był na jak najwyższym poziomie w sporcie z największymi nazwiskami.” – dodał dyrektor BRC.


Robert Kubica wywiad po rajdzie monte Carlo 2016

Koniec ery ? Kubica: “Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.” [Wideo]  Część 1 i 2

[Część 1] W kolejnym obszernym wywiadzie (wideo) Robert Kubica odpowiada ponownie na pytania o przygodę, która zakończyła jego udział w rajdzie Monte Carlo, oraz pytania dotyczące jego sportowej przyszłości – przede wszystkim to jedno pytanie nurtujące kibiców: czy to koniec pewnego etapu – koniec ery.

”W życiu każdego człowieka są różne historie i trudne momenty.” – mówi Kubica „Wiele się wydarzyło przez ostatnie lata. Ja jeżdżę w rajdach tak naprawdę trzy sezony i do tego pierwszy był niekompletny. Było wiele rzeczy pozytywnych, też mnóstwo negatywnych, no i ja do tego nie podchodzę aż tak drastycznie, że to może być koniec ery. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. ” – dodaje nasz kierowca

W dalszej części wywiadu Robert Kubica opowiada jak został w.g niego odebrany start w Rajdzie Monte Carlo „Ten występ został odebrany jako ostatnia nadzieja, a dla mnie był to bonus, który sam sobie zafundowałem.” – dodaje Robert

[Część 2]  W drugiej części wywiadu Robert Kubica podkreśla, że chciałby mieć możliwość kontynuacji startów w mistrzostwach świata WRC i jednocześnie zaznacza, że jeśli nie będzie to możliwe, to nie będziemy mieli zbyt wielu okazji oglądania go za kierownicą. Robert zdradza też kulisy ryzykownej decyzji o rezygnacji ze startów w fabrycznym Citroenie, po zdobyciu mistrzostwa WRC2.

Robert Kubica: “Chciałbym i uważam, że powinienem – choć dziś wygląda to akurat dziwnie – nadal mieć możliwość kontynuowania startów w WRC. Jeśli nie będzie mi dane dalej jeździć w WRC, to automatycznie priorytetem zostanie coś innego, a wówczas nie sądzę, abym w najbliższych miesiącach za często startował, jeśli w ogóle. Będę miał za to sporo pracy!”

Wywiad na stronie : Część 1 i 2 [Wideo]


Robert-Kubica-wywiad-po-rajdzie-monte-Carlo-2016Robert Kubica : rajdy czy wyścigi? [Wideo] Część 3

Aktualizacja : Poniedziałek, 26.01 14:28

W trzeciej części wywiadu Robert Kubica opowiada nam o różnicach pomiędzy rajdami i wyścigami.

Robert Kubica: “Ja jako kierowca prywatny mogę sobie jeździć hobbistycznie – i powinienem. Tak naprawdę w mojej sytuacji to ja powinienem być hobbistą i powinienem być tak odbierany, a ja jestem tak naprawde ani tu, ani tu. Moje ambicje, moje wychowanie nie pozwalają na jazdę, żeby sobie pojeździć.”

Robert Kubica “Sebastien Loeb został dziewięciokrotnym rajdowym mistrzem świata i poszedł do WTCC. Startował w mistrzostwach, które są – według mnie – średniej klasy, a i to już sporo posłodziłem. Nie ujmując nic trzem-czterem kierowcom, którzy są naprawdę dobrzy. Nie wydaje mi się, żeby tam tak dominował, ponieważ są to inne światy, których nie ma co porównywać”

“Według mnie jest przekonanie, że rajdy są bardziej skomplikowane, bardziej wymagające. Jeśli chodzi o pewne części tego świata, to tak… ponieważ rajdy są inne, rajdy są zróżnicowane (…) doświadczenie gra większą rolę.” – dodaje Kubica

Wywiad na stronie : Część 3 [Wideo]


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 14:29

Udostępnij:

error: Content is protected !!