^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 22 lutego 2016

Rajd Meksyku 2016 bez Kubicy, ale z załogą Ptaszek / Szczepaniak | Aktualizacja: 22.02

Ukazała się lista zgłoszeń do trzeciej rundy Mistrzostw Świata WRC – Rajdu Meksyku. Niestety Meksyk będzie kolejnym rajdem po Szwecji, w którym udziału nie weźmie Robert Kubica.

fot. RK-KK

Brak na liście zgłoszeń naszego kierowcy nie jest zaskoczeniem. O nieobecności Kubicy wspominał Maciek Szczepaniak tuż przed rajdem Szwecji : „Dostałem propozycję wspólnego startu z Hubertem w Szwecji oraz w Meksyku i postanowiłem wspomóc swoim doświadczeniem tego młodego kierowcę. W obu najbliższych rundach mistrzostw świata nie weźmie udział Robert Kubica […]

Do Rajdu Meksyku zgłoszonych zostało 30 załóg, w tym 13 załóg w specyfikacji WRC. Polskie barwy reprezentować będzie załoga Hubert Ptaszek / Maciek Szczepaniak w WRC 2.

lista zgloszeń Rajd Meksyku

Pełna lista startowa TUTAJ


Z uwagi na brak oficjalnych informacji o dalszych planach Roberta Kubicy na sezon 2016 pojawiają się kolejne spekulacje. Po nieoficjalnej wiadomości o nawiązaniu porozumienia Kubicy z Lotosem na sezon 2016, kolejnym przykładem jest poniższa grafika z propozycją barw Citroëna dla Roberta Kubicy. Czy współpraca z Citroën i PH Sport jest możliwa, oraz czy doszło do porozumienia z Lotosem? Trzeba poczekać na oficjalne informacje …

Robert Kubica - Citroen WRC 2016

fot. Testy u Delegata

Pewne jest jedno, Kubica ciężko pracuje nad formą, a my czekamy na zapowiadane przez Roberta “Coś dobrego wydarzy się w tym roku […]”


Hubert Ptaszek już skoncentrowany na Rajdzie Meksyku:

“Rajd Szwecji powoli przechodzi do historii, a my jesteśmy już w pełni skupieni na zbliżającym się Rajdzie Meksyku, w którym po raz pierwszy zasiądę za kierownicą Peugeota 208 T16. Czeka na nas kilka interesujących wyzwań, m. in. w postaci 80-kilometrowego odcinka Guanajuato, czy wysokości ponad 2700 m n.p.m.” 


The Ptock Team Rally Sweden 2016

“Przygotowania do Meksyku idą pełną parą, my natomiast jeszcze na chwilę wracamy do wydarzeń z – całe szczęście – zaśnieżonej Szwecji. Kolejne doświadczenie zdobyte!”


Robert Kubica ponownie na torze Kartodromo Pista del Mare

Aktualizacja: Poniedziałek, 22.02.2016
fot. Kevin Ceccon

fot. Kevin Ceccon


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 18:39

Udostępnij:

error: Content is protected !!