^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 23 lutego 2016

Szczepaniak: “Rozmowy trwają, natomiast na dziś nic więcej nie możemy potwierdzić” – Część 1 [Wideo]

Maciek Szczepaniak tuż przed kolejną rundą rajdowych Mistrzostw Świata – Rally Mexico 2016, w której wystartuje wspólnie z Hubertem Ptaszkiem, udzielił wywiadu, podczas którego mówi m.in o dalszych planach startów z etatowym kierowcą Robertem Kubicą.

“Internet rządzi się własnymi prawami. Też czytaliśmy, że jedziemy na bank sezon europejski. “ – mówi Maciek Szczepaniak “Później czytaliśmy, że jedziemy Citroenem fabrycznym w barwach Lotos-Abu Dhabi, notabene w malowaniu z 2015 roku. Czytaliśmy te wszystkie rzeczy i z niecierpliwością czekamy na ich realizacją, a tak na poważnie… Status od Rajdu Monte Carlo się nie zmienił. Rozmowy trwają, natomiast na dziś nic więcej, poza rajdem Monte Carlo, który już jest za nami, nie możemy potwierdzić.” – dodaje, dalej w rozmowie

“Sport samochodowy jest jednym z najdroższych sportów, jakie można sobie wyobrazić, a na poziomie WRC jest ekstremalnie drogi i w obecnych realiach nie mamy zagwarantowanego tego finansowania, więc siedzimy w domu. Może ja nie do końca, natomiast nie kontynuujemy programu, który z Robertem zaczęliśmy dwa lata temu. Jesteśmy dorosłymi ludźmi i nie możemy żyć w świecie zachcianek – że coś nam się należy albo nie. Świat nie jest tak skonstruowany. Dopóki możemy, to startujemy i realizujemy nasze cele jak najlepiej, a w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie tego zrobić.” – mówi pilot Roberta Kubicy.

Pełna wersja pierwszej części wywiadu w materiale wideo:

 


hubert-ptaszek

The Ptock Team przed Rally Guanajuato Mexico 2016

HUBERT PTASZEK: Do Meksyku wylatujemy już w najbliższy piątek, a w poniedziałek weźmiemy udział w oficjalnych testach WRC 2. Będzie to pierwszy start za kierownicą Peugeota 208 T16 oraz mój debiut w Meksyku, więc już nie mogę się doczekać. Maciek opowiadał mi, że to bardzo fajny, czysty rajd, podczas którego wiele rzeczy można przewidzieć. Oczywiście, wokół drogi są betonowe murki, choć sama trasa jest bardzo „sympatyczna”. Mam nadzieję, że na zapoznaniu uda nam się wykonać dobrą robotę i będziemy w stanie jechać swoim tempem od pierwszych kilometrów. Rajd Meksyku skrywa ciekawe wyzwania, na przykład w postaci 80-kilometrowego odcinka i dwóch 60-kilometrowych – to duże wyzwanie zarówno dla nas, jak i dla samochodu, który na tych wysokościach traci około 20 procent mocy. Przed nami wciąż sporo pracy, ale jesteśmy pozytywnie nastawieni. Będziemy jechać swoim tempem, a głównym celem będzie osiągnięcie mety. Jeśli uda nam się utrzymać równą formę przez cały weekend, powinniśmy wywieźć z Ameryki Północnej kilka cennych punktów do klasyfikacji WRC 2″.


MaciejSzczepaniak (7)

MACIEK SZCZEPANIAK: “Meksyk to jeden z moich ulubionych rajdów, przede wszystkim dlatego, że odcinki specjalne są bardzo fajne i pozwalają kierowcom na prawdziwą jazdę, bez konieczności ciągłego uważania na samochód. Szuter jest twardy i zbity, co zapobiega tworzeniu się kolein. Dzięki temu jazda staje się bardzo przyjemna. Ponadto, moim zdaniem to jeden z najbardziej spektakularnych rajdów. Guanajuato jest pięknym miastem wpisanym na listę Unesco, na starcie rajdu jest mnóstwo kibiców i panuje wspaniała atmosfera. Jeśli chodzi o naszą współpracę z Hubertem, to głównym celem będzie kontynuowanie tego, co zaczęliśmy w Szwecji. Musimy być skoncentrowani, ponieważ 80-kilometrowy odcinek specjalny to nie przelewki”.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 19:25

Udostępnij:

error: Content is protected !!