^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 2 marca 2016

Szczepaniak: Epoka prywatnych zespołów w WRC się kończy – Część 4 [Wideo]

Dzisiaj ostatnia już część wywiadu z Maćkiem Szczepaniakiem, w którym opowiada, co sądzi o rajdzie Szwecji, mówi o współpracy z Hubertem Ptaszkiem, oraz o roli prywatnych zespołów w WRC. Znajdziemy w nim też zapowiedź rajdu Meksyku.

O Hubercie Ptaszku pilot Kubicy wypowiada sie w samych superlatywach:

Hubert jest bardzo młodym zawodnikiem, który już ma doświadczenie, bo od kilku sezonów startuje – od dwóch sezonów w wybranych rajdach mistrzoswt świata. W tej chwili zrobił ogromny krok, ponieważ wsiadł do auta czteronapędowego, dużo mocniejszego, w bardzo mocno obsadzonej klasie” mówi Maciek Szczepaniak i dodaje: “Ma bardzo bogaty program startów, pojedzie wszystkie eliminacje, wszystkie rundy mistrzostw świata. W najbliższych sezonach możemy mieć powody do radości i do kibicowania następnemu polskiemu kierowcy w mistrzstwach świata, w klasie WRC2.” oraz: “Myślę, że w najbliższych kilku, kilkunastu rajdach Hubert może sprawić wiele miłych niespodzianek.”

Szczepaniak powiedział też kilka słów o roli prywatnych zespołów w WRC: “Generalnie wydaje mi się, że epoka prywatnych zespołów w WRC się kończy. Nasza historia z Robertem pokazuje, że jednak pieniądze to nie wszystko. Na samym szczycie, koniec końców już tych trzech dziesiątych sekundy straty na kilometrze nie jesteś w stanie kupić za żadne pieniądze. Musisz siedzieć w aucie fabrycznym. Jeśli ktoś cię tam nie wpuści, to nie masz szans na zwycistwo. Myśle, że dla zespołów prywatnych WRC2 jest idealną opcją.”

Pełna wersja czwartej części wywiadu w materiale wideo:

Część 1 wywiadu: „Rozmowy trwają, natomiast na dziś nic więcej nie możemy potwierdzić” – Część 1 [Wideo]

Część 2 wywiadu: „Jest fenomenem na skalę światową” – Część 2 [Wideo]

Część 3 wywiadu: „Jeśli chodzi o opis. Myślę, że to się bierze z jego korzeni, wyścigów” – Część 3 [Wideo]

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 17:13

Udostępnij:

error: Content is protected !!