^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 31 marca 2016

Zientarski: “Kubica wróci do F1, choć nie w roli kierowcy”

Zientarski Kubica wróci do F1, choć nie w roli kierowcy

fot. Petr Frýba

“Kubica wróci do F1, choć nie w roli kierowcy. Poza umiejętnością fantastycznej jazdy ma jeszcze kilka talentów. Jednym z nich jest genialne wyczucie auta, silnika, zawieszenia. Nikt, jestem o tym przekonany, żaden inny kierowca, nie rozumie samochodu tak, jak rozumie go Robert.” – mówi Włodzimierz Zientarski w wywiadzie dla WP Sportowe Fakty. W dalszej części wywiadu dziennikarz motoryzacyjny opowiedział o “kontrakcie” Kubicy z Ferrari, Formule 1, przyszłości i motorsporcie.

“Nikt, jestem o tym przekonany, żaden inny kierowca, nie rozumie samochodu tak, jak rozumie go Robert. I to na wszystkich torach, bo każdy z nich wymaga od auta i kierowcy czegoś innego. Talent do jazdy, umiejętność “rozmowy” z autem, rozumienie samochodu zebrane razem zrobiłyby z niego genialnego menadżera zespołu. Uważam, że gdyby został najpierw dyrektorem technicznym, a potem szefem jakiejś ekipy, poprowadziłby ją wspaniale. Tam widzę jego miejsce. On jest jednak “ścigantem”, musi jeździć.” – dodaje dziennikarz.

– Po Formule 1 Kubica postawił na rajdy, ma pewne osiągnięcia, jak mistrzostwo świata WRC2, ale i on, i jego kibice, liczyli chyba na więcej?

Włodzimierz Zientarski: “Robert jest teraz w trudnej sytuacji. Może wiodłoby mu się lepiej, gdyby miał przy sobie mądrego menadżera. Tylko że trudno kogoś takiego znaleźć. A poza tym kierować Robertem nie chciałbym nigdy w życiu. To uroczy facet, ale twardy i zdecydowany. Pamiętam, jak kiedyś prowadziłem imprezę z jego udziałem i zaproponowałem mu, żeby nie chował blizn na przedramieniu, które zostały mu po wypadku drogowym sprzed lat. Robert powiedział “odczep się, to moja prywatna sprawa”. Nie ulega wątpliwości, że jest kierowcą absolutnie wybitnym. Rzadko kiedy tacy się rodzą. Karierę robią chyba jednak ci, którzy potrafią pogodzić opinie różnych ludzi na temat swojej osoby.”

Robert Kubica i Włodzimierz Zientarski

fot. alegloria

-Niedawno Kubica wrócił na tor i wystartował w wyścigu w Mugello. Spisał się bardzo dobrze. Czy pana zdaniem powinien postawić na wyścigi, czy jednak pozostać przy rajdach?

Włodzimierz Zientarski: “Uważam, że Robert powinien wrócić na tor. Jego prawa ręka nie jest w stanie normalnie funkcjonować, ale na torze nie ma tego problemu – skręty kierownicą są mniejsze, nie trzeba operować dźwignią zmiany biegów, zaciągać ręcznego hamulca. Łatwiej prowadzi się auto w wyścigach na torze niż w rajdach.

– Jak to było z transferem Kubicy do Ferrari? Mówi się, że umowa przedwstępna była już podpisana. Pan w tym czasie był członkiem “rodziny” FIAT-a, miał w tej sprawie informacje z pierwszej ręki.

Włodzimierz Zientarski: “Byłem zaprzyjaźniony z FIAT-em, ale takiej umowy na własne oczy nie widziałem. Kiedy jednak rozmawiałem z członkami tej “rodziny” o Robercie, oni mówili, że Robert jest w dużej mierze Włochem – mówi świetnie po włosku, tam odnosił sukcesy w kartingu, kocha ten kraj, a i Włosi bardzo go lubią. Kubica w F1 w zespole Ferrari byłby dla nich idealny. Przed wypadkiem wydawało się, że nadchodzi moment, w którym przejdzie do tej ekipy. Tylko że się porobiło. Uważam, że nawet jeśli nie było żadnego dokumentu, to była dżentelmeńska umowa i Robert zostałby zawodnikiem Ferrari. Byłoby pięknie.”

Cały wywiad przeczytacie na SportoweFakty.wp.pl


Kolejna wypowiedź Włodzimierza Zientarskiego o transmisji F1, inauguracji sezonu i przyszłości Roberta Kubicy [Wideo]

Aktualizacja: czwartek (31.03), godz 20:50


Robert Kubica ponownie na torze w Lonato

Aktualizacja: czwartek (31.03), godz 21:00

Maciej Stuhr podczas Motor Show 2016 w Poznaniu o Robert Kubica [Wideo]

Aktualizacja: poniedziałek (04.04), godz 20:50


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 18:23

Udostępnij:

error: Content is protected !!