^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 20 kwietnia 2016

Plany Pirelli w sprawie większej liczby testów w trakcie sezonu z aprobatą FIA i władz F1

źródło: Pirelli

fot. www.pirelli.com

Plany Pirelli w sprawie większej liczby testów podczas sezonu otrzymały aprobatę. Propozycja umożliwienia Pirelli wykorzystania większej ilości czasu na torze w celu rozwijania opon w 2017 roku została zaakceptowana przez Komisję Formuły 1. W związku ze znacznymi zmianami – producent zażądał zapewnienia im wystarczającego czasu oraz liczby testów, aby przygotować noworoczną mieszankę.

W poniedziałek odbyło się głosowanie, w którym zatwierdzono prośbę Pirelli. Liczba dni testowych zwiększyła się z 12 do 25. Zmiana musi zostać ratyfikowana przez Światową Radę Sportów Motorowych (WMSC), której posiedzenie odbędzie się w środę.

Jak podawał Autosport w piątek, plan z 2016 roku składa się z dwóch faz. Na początek zostanie użyty samochód sprzed 2015 roku, co pozwoli Pirelli dokonać koncepcyjnych prac na aktualnym rozmiarze opon ale z perspektywą wprowadzenia zmian technologicznych na 2017 rok. Późnym lipcem bądź na początku sierpnia producent zamieni bolid na hybrydę, wersję z 2015 roku ze zmianami aerodynamicznymi przygotowanymi na 2017 rok.

Część zespołów zgodziło się na dostarczenie modyfikacji do samochodu w wersji 2015: Ferrari, Mercedes, Redbull, Williams, Mclaren oraz Force India.

Nawiązując do porozumienia spekuluje się, że Pirelli i FIA zakończyli rozmowy i podpisano kontrakt obowiązujący na lata 2017-2019.

źródło: www.autosport.com

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Wojtki
o 11:51

Udostępnij:

error: Content is protected !!