^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 20 maja 2016

Hubert Ptaszek : współpraca z Maćkiem Szczepaniakiem jest długofalowa

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej Hubert Ptaszek zdradził, że współpraca z Maćkiem Szczepaniakiem jest współpracą długofalową. Hubert  wspomina wprawdzie o celach i marzeniach w WRC, w obecnej chwili skupia się jednak na startach w  WRC2.

“Na razie mamy plan dwóch-trzech lat startów w WRC-2 i to jest naprawdę dobry poziom rywalizacji.” – mówi o planach zespołu Ptaszek i dodaje: “Nie jestem Robertem Kubicą, który wsiada, jedzie i potrafi wygrywać. Uważam, że on jest kompletnym kierowcą, od którego można wiele się nauczyć.”
Od trzech rajdów pilotem Huberta Ptaszka jest Maciek Szczepaniak i wygląda na to, że to nie koniec współpracy “To jest długofalowa współpraca”mówi kierowca The Ptock Team – Hubert Ptaszek

Hubert Ptaszek współpraca z Maćkiem Szczepaniakiem jest długofalowa

fot. Maciej Niechwiadowicz

Ptaszek / Szczepaniak startują w kolejnej rundzie Mistrzostw Świata – Rajdzie Portugalii w kategorii WRC 2, o którym mówią:

“Wracamy do Europy, stawka będzie dość pokaźna. Ponad 20 aut WRC 2, więc jest się z kim ścigać. Bardzo fajnie, bo będziemy mieć więcej odnośników do naszego tempa i miejsca, w jakim się znajdujemy. Plan jest cały czas niezmienny – chcemy dojechać do mety i spisać się w samochodzie. Myślę, że jeśli wykonamy swoją pracę tak, jak potrafimy to robić, to powinno się urodzić z tego coś dobrego.” – mówi Hubert Ptaszek.

“To mój trzeci start na północy na Portugalii – wszystkie odcinki pokrywają się z ubiegłym sezonem, co dla mnie jest bardzo korzystne. Rajd będzie jednak zupełnie inny od poprzednich pozaeuropejskich rund. 26 aut w klasie WRC 2 pokazuje, jak bardzo konkurencyjna jest to klasa, która jednocześnie stanowi teraźniejszość i przyszłość mistrzostw świata dla zespołów prywatnych. Cel jest taki sam jak na każdym rajdzie – zapoznanie będzie kluczowe i chcemy pojechać czysty weekend. Dużo bardziej niż końcowy wynik interesuje mnie rezultat naszej współpracy z Hubertem, który w przeciągu ostatnich trzech rajdów zrobił duży krok naprzód.”  – opowiada Maciek Szczepaniak  i dodaje: “Fajnie, jeśli będziecie trzymać za nas kciuki!”

Nie jest to jedyna polska załoga startująca podczas Rajdu Portugalii. W WRC3 startuje Pieniążek / Mazur (Citroen DS3 R3T Max), oraz w pucharze Drive Dmack Cup Brzeziński / Boba  (Ford Fiesta R2T).

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 11:46

Udostępnij:

error: Content is protected !!