^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 9 maja 2016

Kubica mógłby powrócić do F1 jako kierowca testowy Pirelli

Szanowany korespondent F1 na łamach fińskiej gazety przyznał, że Robert Kubica mógłby być zaangażowany w przygotowania Pirelli do nowych regulacji na 2017 rok. Informuje również o tym, że Toro Rosso może zostać pierwszym klientem silników Hondy w F1.

Kubica mógłby powrócić do F1 jako kierowca testowy Pirelli

fot. Andrew Hone

Obecnie dostawca rozpoczął współpracę z kierowcami Jean-Éric Vergne oraz Pastor Maldonado. Ostatnio Wenezuelczyk przez dwa dni jeździł GP2 na Mugello i przez jeden dzień na torze w Barcelonie. Samochód był wyposażony w prototypy ogumienia Pirelli, przygotowywanego na sezon 2017. Kolejne testy przewidziane są w Fiorano. Wykorzystane zostanie Ferrari F14 T, a za kierownicą zasiądzie Jean-Éric Vergne. Do testów dwuletnie samochody dostarczą również zespoły Renault, Red Bull i Mercedesa.

Fińska gazeta Turun Sanomat w tekście Luisa Vasconcelosa donosi, że zaproszenie na jazdę “chociaż na 1 dzień” może zostać wysłane do Roberta Kubicy.

Od sierpnia Pirelli zamierza wykorzystać ubiegłoroczne nadwozie, ze zmianami mechanicznymi i pakietem aerodynamicznym symulującym przewidywane osiągi w 2017.

To nie koniec plotek, jakie możemy przeczytać w gazecie, iż Toro Rosso może zostać pierwszym klientem silników Hondy w F1. Ron Dennis nadal broni klauzuli swojej pracy w kontrakcie z japońskim dostawcą gwarantującym wyłączność dla Mclarena.

Jednakże istnieje nowa regulacja w F1 gwarantująca zespołom, że nie zostaną pozostawione bez klienckich umów. “W zeszłym roku, Honda była nowa, mogli więc dostarczać tylko jednemu zespołowi nawiązując do zasad dot. producentów musi być możliwość dostarczania większej ilości” – mówi Bernie Ecclestone Problemem Hondy była umowa na wyłączność.” – dodaje.

Luis Vasconcelos donosi, że szef Toro Rosso, Franz Tost stara się o 3 letnią umowę z Hondą na lata 2017-20. Team z siedzibą w Faenzie używa obecnie jednostek Ferrari. Honda pozostaje otwarta na propozycje dostarczania silników. “Nie mamy obecnie planów, ale obiecaliśmy FIA, że mamy potencjał dostarczania drugiemu, a nawet trzeciemu zespołowi, więc przygotowujemy się do tego” – powiedział Yusuke Hasegawa


Będąc przy temacie F1 warto wspomnieć o spotkaniu Jarno Trulli i Robert Kubica na torze Jesolo, gdzie odbywała się w ten weekend czwarta runda Rok Cup 2016

Robert Kubica & Jarno Trulli - Rok Cup Italia 08.05.2016

fot. Sport in Photo

Więcej zdjęć oraz filmów z toru w Jesolo we wpisie: Robert Kubica na torze w Jesolo podczas Rok Cup 2016


 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Wojtki
o 13:17

Udostępnij:

error: Content is protected !!