^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 18 maja 2016

Kubica zaproszony na Rajd Polski

Na dzisiejszej konferencji prasowej prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski, potwierdził, że  Robert Kubica dostał od niego zaproszenie na odbywający się w lipcu 73 Rajd Polski. Polak miałby pojawić sie na nim w charakterze gościa.

“Osobiście wystosowałem zaproszenie do Roberta Kubicy, żeby był naszym gościem specjalnym. Wiem, że to dla niego trudna rola, ale mamy nadzieję, że przyjedzie” – powiedział prezes PZM-u.

fot. Grzegorz Kozera

fot. Grzegorz Kozera

Już 26 kwietnia pan Witkowski informował o takim zamiarze: “[…] Bardzo ważny będzie przebieg 73. Rajdu Polski. To zależy od nas, od kibiców i ich dyscypliny, od pogody i trochę od szczęścia. Będziemy chcieli też zaprosić Roberta Kubicę, aby był naszym specjalnym gościem […] My go na przykład w zeszłym roku namawialiśmy, aby wystartował w Rzeszowie i tak samo możemy spróbować to sfinansować, ale Robert jest zbyt poważnym zawodnikiem i to są zbyt poważne zawody, aby tak sobie pojechał. Musiałby mieć samochód WRC, tak jak w Rajdzie Monte Carlo i to nie jest zadanie dla nas. Zaprosimy jednak Roberta i bylibyśmy bardzo szczęśliwi, gdyby przyjechał do Polski jako gość specjalny podczas rajdu.”

Jednocześnie podane zostały szczegóły dotyczące tras, których łączna długość wyniesie 306 km, podzielonych na 21 OSów.

Dla kibiców Roberta byłby to niewątpliwie miły przerywnik w długim okresie oczekiwania na ogłoszenie decyzji dotyczącej jego sportowej przyszłości.

Przypomnijmy, że ostatnim rajdem, w którym Kubica wziął udział, był Rajd Monte Carlo przejechany w barwach włoskiego zespołu  BRC Team Racing, natomiast ostatnim wyścigiem marcowy 12H Italy w Mugello, w którym wystąpił wspólnie z Martinem Prokopem.

Sporo czasu Polak spędził ostatnio również na torach kartingowych, udzielając między innymi porad młodym adeptom tego sportu. Na efekty nie trzeba było zresztą długo czekać. Jeden z nich – Cristian Bertuca wygrał  3 rundę Trofeo EasyKart – Lignano Sabbiadoro 2016.

Robert Kubica & Cristian Bertuca - Rok Cup & Trofeo Easy Kart -Lignano Sabbiadoro 2016

Jaką decyzję podejmie Robert ?  Z niecierpliwością będziemy czekać na odpowiedź.

Prezes PZM Andrzej Witkowski o PZM Rally Poland 2016

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 01:49

Udostępnij:

error: Content is protected !!