^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 3 czerwca 2016

Robert Kubica, tęsknimy za Tobą

“Robert Kubica, tęsknimy za Tobą” to słowa dość często wypowiadane w ostatnim czasie przez kibiców. Ewidentny brak naszego kierowcy odczuwalny jest nie tylko na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata. Fani żyją wspomnieniami i nadzieją na to, że niebawem dowiedzą sie, co planuje Polak.

Robert Kubica, tęsknimy za Tobą

fot. Motoring Rally News

Na łamach portalu Rally.it ukazał się artykuł o tęsknocie i widocznym braku Roberta “Zmierzmy się z tym. Szczególnie dotyczy to nas, włoskich fanów. Kto z Was nie marzył – podczas rund WRC na Sardynii czy w Monte Carlo, bardziej niż na Monzie czy lokalnym rajdzie,  aby zobaczyć, podążać jako widz czy nawet złapać przelotem i zamienić parę słów z Robertem Kubicą, czy może zrobić z nim selfie ?”

Z uwagi na nadchodzący Rajd Polski, a także kolejne rundy WRC, nie tylko włoscy kibice mają takie odczucia.

“Robert zawsze był wyjątkowy, przyciągał ogromną uwagę nie tylko ze względu na smutny los, który go spotkał i zakończył jego wspaniałą karierę w Formule 1, ale także z uwagi na swoja spontaniczność i bezpośredniość w stosunku do całego włoskiego motorsportu.”

O udziale Kubicy w WRC autor Aldo Franzosi pisze: “Prawdopodobnie nigdy nie wygrał z uwagi na brak elementu, który w połączeniu z szybkością jest konieczny, aby zostać wybitnym rajdowcem: stałości. Wielu z nas miało nadzieję, że prędzej czy później to nadejdzie i będzie się wtedy podwójnie liczyło. Dla zespołu, ponieważ przynależność do najlepszych na świecie byłoby dużą satysfakcją, oraz dla mediów, ponieważ Kubica zwyciężający w WRC mógł znaleźć się na pierwszych stronach gazet i wnieść jasne światło w tą zarezerwowaną do tej pory dla wąskiego grona entuzjastów niszową dyscyplinę sportu.”

“Rzeczywistość jest taka, że wystarczy postawić znaną osobę w lokalnym środowisku, aby wywołać poruszenie. Wspomnijmy tu Colina Mcrae, którego którego osoby z młodego pokolenia kojarzą bardziej z grą playstation, niż z rajdowym mistrzem świata. Robert zaprezentował się od świetnej strony w 2013 roku wygrywając WRC2 po czym był kojarzony jak Ogier, a nawet Loeb – także przez osoby nie będące ekspertami. Zawsze był przedmiotem dyskusji – z kibicami, broniącymi jego wypadów z trasy (których było o wiele za dużo, bądźmy szczerzy) i krytykantami często nie przebierającymi w słowach.”

Robert Kubica - ADAC Rallye Deutschland 2015

fot. Rally.it

“Jesteśmy przekonani, że dyskusje te nie toczyły się tylko wśród fanów, ale też dyrektorów sportowych głównych zespołów WRC (na zasadzie “nie ważne, czy dobrze, czy źle – ważne że się mówi”). Oczywiście nie wszystko jest złotem, co się świeci. Wiemy jaki skomplikowany charakter w zarządzaniu ma Kubica, ale myślę, że korzyści przewyższają minusy.”

“Minęły 4 miesiące od Rajdu Monte Carlo, który dla niego skończył się przedwcześnie i od tamtej pory nie ma żadnych informacji o jego powrocie. Nostalgia związana z torem została przerwana informacją o zakończeniu współpracy z Lotosem, który wspierał go w światowym programie nawet poza Polską.”

“Chcielibyśmy znowu o nim słyszeć. Chcecie zobaczyć jeszcze Kubicę na światowych trasach ? WRC jeszcze go potrzebuje ?” – pyta na zakończenie artykułu Rally.it

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Wojtki
o 11:32

Udostępnij:

error: Content is protected !!