^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 20 września 2016

Kubica i Petrov ponownie powalczą na torze!

Już podczas najbliższego wyścigu 23-25.09 na torze Spa-Francorchamps dojdzie do ciekawej “rywalizacji” byłych kolegów z zespołu Renault F1 Team: Roberta Kubicy i Vitaly Petrova.

Kubica i Petrov ponownie powalczą na torze!

fot. Renault Sport

Rosyjski kierowca po trzech sezonach startów w F1 i jednym w DTM powrócił za kierownicą LMP2 w WEC, gdzie startuje w SMP Racing. Podczas swojego debiutu w V rundzie ELMS będzie wspierał swój zespół w walce o wyższą pozycje w kwalifikacji generalnej. Obecnie SMP Racing zajmuje 3 pozycję i znajduje się tylko 17 pkt za liderem. Vitaly zasiądzie za kółkiem BR01 Nissana i dzielić go będzie z Stefano Coletti i Andreasem Wirth.

Kubica, podobnie jak i Petrov, obrał nowy kierunek kariery, chociaż jak wiemy, w jego przypadku nie był to do końca wolny wybór. Po trzech latach startów w rajdach, zdobywając m.in mistrzostwo świata WRC-2 w 2013 roku oraz wprawiając w zachwyt swoją jazdą na odcinkach specjalnych Robert powrócił do wyścigów.

Miało to miejsce w 12h Mugello, za kierownicą Mercedesa SLS, a jego partnerem był Martin Prokop. W najbliższy weekend, na torze w Belgii, polski kierowca zasiądzie w Renault Sport R.S. 01 podczas V rundy Renault Sport Trophy. Tym razem z francuskim kierowcą Christophe Hamon, w samochodzie Renault Sport Racing w zespole Duqueine Engineering Team.

Choć obaj kierowcy zmierzą się na torze w autach innej kategorii – Kubica (Renault Sport R.S 01/Renault Sport Trophy), a Petrov (BR011 Nissan/LMP2), będzie to ciekawy pojedynek, a także okazja do spotkania byłych kolegów z F1.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 19:47

Udostępnij:

error: Content is protected !!