^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 11 października 2016

Michelin Motorsport nadal z WRC

Dostawca opon dla zespołów fabrycznych w FIA World Rally Championship francuska firma Michelin poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Fédération Internationale de l’Automobile. Michelin po raz kolejny zyskał miano Official Tyres i będzie obecny w Rajdowych Mistrzostwach Świata do 2019 roku (kontrakt opiewa na lata 2017-2019). Francuzi są obecni na rajdowych trasach od inauguracji cyklu WRC tj. od roku 1973, i już w ten weekend “powalczą” o 300 wygraną na trasach mistrzostw świata oraz zdobycie, jubileuszowego, 50 tytułu zarówno w klasyfikacji kierowców jak i klasyfikacji zespołowej.

“Jesteśmy zaszczyceni tak ścisłą współpracą z fabrycznymi zespołami i tym, że darzą nas tak ogromnym zaufaniem. Nasza lojalność wobec sportu wynika z powiązania tej dyscypliny z codzienną jazdą. WRC korzysta z dróg i tras, po których podróżują zwykli kierowcy. Mocniejsze samochody, które pojawią się w 2017 roku są wyzwaniem dla naszych inżynierów. Ich zadaniem jest stworzenie opon, które będą konkurencyjne i zapewnią większe bezpieczeństwo i wszechstronność. Kolejne trzy lata w WRC dają nam możliwość wprowadzenia innowacji i zaprezentowania naszej wiedzy” powiedział Michelin Motorsport Director Pascal Couasnon.

“Jestem zachwycony nową umową z Michelinem. Oni wygrywali rajdy na początku WRC i po ponad 40 latach nadal są na szczycie. Chcą zdobyć kolejne dwa ważne cele w ten weekend. Nazwa Michelin jest synonimem WRC.  Trudne i zróżnicowane warunki na trasach Mistrzostw Świata oferują idealną platformę dla firmy, która pokazuje znajomość swoich opon w ogniu rywalizacji” dodał po podpisaniu kontraktu WRC Promoter Managing Director Olivier Ciesla.

Dostawcami opon dla kierowców “niefabrycznych” w cyklu WRC pozostaną nadal włoska firma Pirelli oraz brytyjski DMack, który to również jest sponsorem tytularnym pucharu dla młodych kierowców towarzyszącemu WRC – “Drive DMACK Fiesta Trophy”.

fot. FIA, Michelin Motorsport, wrc.com

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 12:30

Udostępnij:

error: Content is protected !!