^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 25 października 2016

Robert Kubica dla Autosport: “Mam więcej ofert ze świata wyścigów”

Na łamach Autosport ukazał się artykuł z wypowiedziami Roberta Kubicy. “Mam więcej ofert ze świata wyścigów” – zdradza Robert Kubica, który jest pewny w 90% tego, że będzie startował w wyścigach w 2017 roku.


Robert Kubica dla Autosport Mam więcej ofert ze świata wyścigów

fot. Eric Vargiolu / DPPI

Zwycięzca GP Kanady w 2008 roku nie startował na pełen etat w tym sezonie, po tym jak zakończył się jego program WRC. Kubica pojawił się na minionej rundzie WRC we Francji na Korsyce i powiedział, że nadal ma ambicje na starty w rajdach, a jego najlepszą opcją na przyszły sezon jest powrót na tory wyścigowe.

-To naturalne, że mam więcej ofert ze świata wyścigów – powiedział Autosportowi

-To jest to czym się zajmowałem i uważam, że jestem bardziej kierowcą wyścigowym niż rajdowym . Prawdopodobnie na 90% powrócę na tory w przyszłym roku. Mam propozycję, ale chce być pewien, że gdy się zdecyduje będzie tak jak bym sobie tego życzył. Patrzę w przyszłość przez pryzmat powrotu do wyścigów na najwyższym profesjonalnym poziomie. Jednocześnie muszę brać pod uwagę kondycję fizyczną oraz moje ograniczenia.

Kariera Kubicy w F1 została zatrzymana przez liczne obrażenia ręki odniesione w wypadku rajdowym na początku 2011 roku.

W tym sezonie pojawiał się okazyjnie na torze startując w Mugello 12h. GT w Mercedesie obsługiwanym przez zespół rywala z WRC Martina Prokopa, oraz jednorazowo w Renault Sport Trophy na SPA.

Kubica spotkał się z pewnymi osobami ze świata WRC na Korsyce i przyznał, że żal mu 3 lat rajdów.

-Tęsknię za tym, są rzeczy z rajdów za którymi tęsknię. Mając doświadczenie pewnie by niektóre rzeczy inaczej się potoczyły. Podjąłem niektóre decyzje mając mentalność kierowcy wyścigowego i myślę, że nie uwierzyłem w siebie jako kierowcę rajdowego. Jeśli nie ma dla mnie WRC, wrócę do wyścigów. –  zakończył Kubica


Maciek Szczepaniak wspomina start z Robertem Kubicą w Rally RACC Catalunya-Costa Daurada 2015

aktualizacja 2016-10-14 godz. 16:00

“Generalnie Robert pokazał w ciągu swoich dwóch sezonów w WRC wiele spektakularnych rzeczy i na pewno jedną z bardziej spektakularnych było to, że kierowca z tak niewielkim doświadczeniem i z takimi ograniczeniami prowadził rundzie mistrzostw świata, na szutrze. Niestety nie przełożyło się to na pobyt Roberta w WRC, nad czym ja bardzo ubolewam i wszyscy o tym wiedzą. Moje zdanie na ten temat jest jasne…”

całość wywiadu przeczytacie tutaj:  Maciej Szczepaniak o starcie z Robertem Kubicą w Rally RACC 2015


Robert Kubica & Marek Nawarecki Citroen Racing

Marek Nawarecki menedżer Citroen Racing : Świat WRC nie zapomniał o Robercie Kubicy

aktualizacja 2016-10-19 godz. 22:00

Dla polskich kibiców wielkim nieobecnym w WRC jest Robert Kubica, ale wygląda na to, że środowisko nie zapomniało o Polaku. Jego nazwisko cały czas słychać byłó, w parku serwisowym Rajdu Hiszpanii.

Marek Nawarecki:Świat WRC na pewno o Robercie nie zapomniał i nadal się tu o nim mówi. Choćby w ten weekend wielokrotnie miałem okazję zamienić parę słów na jego temat, czy to z dziennikarzami, czy z osobami z innych zespołów, które czasem naturalnie mnie pytają, czy mam od niego jakieś wieści. Wszyscy wiedzą, że Robert przyszedł do rajdów z prawdziwej pasji i ma prawdziwy potencjał. Osobiście myślę, i taką mam nadzieję, że będziemy jeszcze mieć okazję go zobaczyć na rajdowych trasach.

W nowej formule technicznej i z nowym producentem na arenie rajdowej, pojawiają się nowe samochody w stawce i nowe możliwości. Sprzyja też nowy regulamin, który prawdopodobnie będzie wkrótce zatwierdzony przez FIA. On będzie zachęcał producentów, aby angażować więcej niż dwa samochody na zespół. Jak wiadomo, nie wszyscy z tych możliwości dotąd korzystali. Między innymi my zatrudnialiśmy dwa auta na stałe, a więcej okazjonalnie. Nowy regulamin sprawi, że jeśli będziesz chciał walczyć o tytuł, będziesz musiał mieć przynajmniej trzy samochody. Ogólnie mówiąc miejsc przybędzie. Dlatego sądzę, że sprawa wciąż jest otwarta. Na początku sezonu, w nowej rzeczywistości na pewno nie będzie za dużo nowych samochodów, bo nie wszyscy zdążą je wyprodukować, ale pod koniec roku ta sytuacja się zmieni, a kto wie, co będzie w 2018 roku? Dlatego w przyszłości pojawi się więcej możliwości dla kierowców, którzy obecnie pauzują, czy nie znaleźli miejsca w zespołach producenckich.”

całość wywiadu przeczytacie tutaj: Menedżer Citroena: Świat WRC nie zapomniał o Robercie Kubicy

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 19:29

Udostępnij:

error: Content is protected !!