^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 5 października 2016

Robert Kubica – Na rozstaju dróg …

10553883_-na-rozstaju-drog


Co roku jesień to okres gorącego wyczekiwania na decyzję Roberta – w tym roku choć jesień przywitała nas niezbyt wysoką temperaturą. To emocje związane z kolejnym etapem jakie szykują się w historii Roberta Kubicy sprawiają, że czasami robi się naprawdę gorąco.

Wywiady, wypowiedzi … działają na wyobraźnię, spekulacji żądnych powrotu Roberta kibiców nie widać końca.
“Na rozstaju dróg” – taki tytuł ma dziś krótki klubowy wpis, czy jest uzasadniony? 


O powodach zakończenia rajdowej przygody w WRC po Monte Carlo opowiadał już sam Robert, o późniejszej kilkumiesięcznej przerwie także, więc tu nie ma dłuższego tematu. Od kilku miesięcy wiemy, że Robert szuka mocnej serii i dobrego teamu, na amatorkę szkoda po prostu czasu.
Robert Kubica szacuje szanse: 90% to wyścigi na torze, a tylko 10% przeznacza na rajdy, pytanie brzmi dlaczego?

Brak sygnałów od zespołów fabrycznych przez ten okres to prawdopodobnie mniejsze perspektywy na dobry fotel w przyszłym sezonie, tu pojawiła się z pewnością opcja torów wyścigowych, czy jednak dotyczy to już na tym etapie “powrotu” Formułę 1?

fot. Kubica Official

Informacja o pojawieniu się Roberta na Rajdzie Korsyki i przytoczone przez Colina Clark’a słowa o rozmowach Kubicy w dwóch zespołach mogą sugerować, że Robert chciałby definitywnie upewnić się, że na obecny czas miejsca dla niego tam jednak zabraknie.

Decyzja powrotu do ścigania wiążę się przecież z długofalowym projektem – tu warto powołać się na słowa szefa Renault F. Vasseur’a, które także należy odczytywać jako bardzo dobry prognostyk na przyszłość.

VASSEUR Frederi 2016 Renault Sport series at Spa Francorchamps, Belgium

fot. Clement Luck / DPPI

“Na rozstaju dróg” – bo przecież trzeba mieć świadomość, którą z nich wybrać, aby dojść do celu. Czasami szkoda czasu na cofanie się po przejściu jej połowy długości. W przypadku Roberta, każda z tych dróg była już pokonana w połowie, dlatego można być całkowicie spokojnym o jej wybór, każda z nich zaprowadzi Kubicę tam, gdzie on będzie chciał dojść.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 17:32

Udostępnij:

error: Content is protected !!