^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 3 października 2016

Szef Renault o Kubicy: “Musimy się spotkać i szczerze porozmawiać o przyszłości”

Frédéric Vasseur zdradza kolejne ciekawe informacje o dotychczasowych kontaktach z Robertem Kubicą, a także wspomina o chęci nawiązania dalszej współpracy „Musimy się spotkać i szczerze porozmawiać o przyszłości. Będziemy starać się znaleźć wspólny projekt, ale nie ma pośpiechu” – mówi szef zespołu Renault.

Szef Renault o Kubicy: "Musimy się spotkać i szczerze porozmawiać o przyszłości"

Frédéric Le Floch / DPPI

Podczas rozmowy z swiatwyscigow.pl na torze Sepang Frédéric Vasseur powiedział, że jest bardzo zadowolony z występu naszego kierowcy podczas Renault Sport Trophy – z jego wyniku, zaangażowania oraz pracy z zespołem. Szef Renault przyznał, że na chwilę obecną nie miał okazji porozmawiać z Robertem o dalszej współpracy, gdyż zaraz po wyścigu w Spa udał się do Kuala Lumpur na GP Malezji.

Frédéric Vasseur zdradził jak dotychczas wyglądała współpraca, szczególnie w kwestii symulatora, o którym ostatnio wspomniał z jednym z wywiadów.

 „Robert odbył test w naszym symulatorze pod koniec lipca. Była to również dobra szansa dla mnie aby zobaczyć jak sobie radzi, ponieważ znam Roberta od 15. lat. […] Miło było, że doszło to do skutku, ale, tak jak mówiłem wcześniej, nadal musimy się spotkać i przedyskutować plany na przyszłość. Póki co żadna decyzja nie została podjęta. Był to jednorazowy test w symulatorze F1, aby zobaczyć czy wszystko jest w porządku, a więc tak, jak chciał Robert. […] Zobaczymy, czy będziemy robić to nadal w przyszłości. […] „Symulator to jedno, a samochód drugie, ale mimo wszystko jego sprawność wygląda w porządku. Oprócz Spa, testował też na kilku innych torach, ale symulator różni się od prawdziwej jazdy.” – mówi szef Renault Frédéric Vasseur

Robert Kubica podczas wywiadów często podkreślał, że szanse powrotu na tor szacuje na 90%, szef Renault w tej kwestii nie zdradził zbyt wiele, komentując: „Nie jestem odpowiednią osobą żeby o tym mówić, a poza tym jest jeszcze za wcześnie”.  Dodał też, że Kubica zawsze jest zaangażowany w projekt i do wszystkiego, co wykonuje, podchodzi profesjonalnie.

„Jestem przekonany, że wciąż ma do tego motywację, ale zobaczymy jak będzie wyglądać jego przyszłość. Tak czy inaczej, myślę że ma jeszcze przed sobą świetlaną przyszłość”.  – zakończył Vasseur

Cały wywiad przeczytacie na :  Świat Wyścigów.pl

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 17:12

Udostępnij:

error: Content is protected !!