^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 12 stycznia 2017

Robert Kubica : Jeśli się nie uda w wyścigach – zajmę się czymś innym

Udział Roberta Kubicy w 24h Dubai to chyba dopiero początek. Polak ma dalsze plany na sezon 2017. 

Robert Kubica : Jeśli się nie uda w wyścigach - zajmę się czymś innym

Kubica podczas odbywających się w Dubaju 24-godzinnego wyścigu, mówi o swoich oczekiwaniach w kontekście udziału w 24h Dubai, a także o swojej przyszłości. “Ten wyścig to dobry początek roku” – mówi Robert Kubica “Świetnie, że mogę być tutaj, to znakomity trening. Ale zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Prawdopodobnie wezmę jeszcze w tym roku udział w kolejnych wyścigach długodystansowych. Nie wiem jednak jeszcze z kim oraz kiedy. Zobaczymy.”

Udział w 24h Dubai to zbieranie doświadczenia – “To  mój pierwszy wyścig długodystansowy, tak więc wszystko jest dla mnie nowe. Ze strony fizycznej nie powinno być kłopotów. Celem jest ukończenie wyścigu i jak najwięcej nauki. Wiem, że mogę wykonać dobrą robotę i wiele przygotować. Jest to troszkę inne od tego co robiłem dotychczas, więc czeka mnie nauka. Będzie także pierwszy raz jazda w nocy, co oznacza wiele do odkrycia. Ciężko pracuję aby być przygotowanym na to, ale jeśli pojawi się okazja będzie dobrze jeśli nie trzeba znaleźć inne zajęcie.”

O uzyskanych podczas wyścigu wynikach Kubica powiedział: “Nie sądzę, żeby wynik miał wpływ na moją przyszłość, ale z pewnością zbiorę ważne doświadczenia, ponieważ jeszcze nigdy w życiu nie brałem udziału w wyścigu długodystansowym.”

Robert Kubica 24h Dubai czwartek15

Jak wiemy, celem Kubicy jest jazda na najwyższym możliwym poziomie: “Pewnym jest, że moim celem jest start w jak najwyższej serii. Zobaczymy jakie możliwości się pojawią, a nie ma ich zbyt wiele. Poczekajmy na to, jakie możliwości się jeszcze przede mną otworzą.”  – mówi w kontekście swojej dalszej przyszłości Robert Kubica

“Jeśli będzie szansa, to dobrze. Jeśli nie, zajmę się czymś innym.”  –  dodaje na koniec nasz kierowca.

 

Źródło: motorsport.com

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 21:19

Udostępnij:

error: Content is protected !!