^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 24 marca 2017

Robert Kubica z nagrodą “Ambasador Kolarstwa” – kolejny start w ten weekend.

Kubica nie zwalnia rowerowego tempa i ponownie bierze udział w wyścigu kolarskim w Toskanii. Podczas imprezy po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda “Ambasador Kolarstwa”, którą otrzyma Robert Kubica.

Robert Kubica z nagrodą Ambasador Kolarstwa - kolejny start w ten weekend.

Po udziale w Granfondo Il Diavolo w zeszłym tygodniu, w nadchodzący weekend Robert Kubica wystartuje w 10 edycji jazdy drużynowej na czas “Versilia Michele Bartoli”.  Wyścig kolarski w Forte dei Marmi – Versilia organizowany jest dla amatorskich zespołów 4 i 8 osobowych.  Kolarze mają do przejechania dystans 30,31km.

Altymetria Versilia kubica

Start wyścigu przewidziany jest na godzinę 9:00 w niedzielę (26.03), a koniec o godzinie 14:00. Oficjalna ceremonia wręczania nagród “Versilia Michele Bartoli” odbędzie się o godzinie 15:00.

Robert Kubica, Michele Bartoli, Alessandro Petacchi, Massimo Pasquini - Versilia Michele Bartoli

Robert Kubica, Michele Bartoli, Alessandro Petacchi, Massimo Pasquini

 

Galeria zdjęć z wyścigu kolarskiego:

Po raz pierwszy podczas imprezy zostanie przyznana nagroda “Ambasador Kolarstwa”, którą otrzyma wyróżniający się swoją systematycznością w uprawianiu hobbistycznie kolarstwa – Robert Kubica. Wręczenie nagrody odbędzie się w sobotę (25.03) o godzinie 21:00 w La Capannina di Franceschi.

Klasyfikacja generalna “Versilia Michele Bartoli” zespołów 4 i 8 osobowych :

Robert Kubica podczas uroczystego wręczenia nagrody “Ambasadora kolarstwa” w minioną sobotę.

Robert Kubica Ambasador kolarstwa


Tommi Makinen o kulisach zatrudnienia Roberta Kubicy w TOYOTA GAZOO Racing WRC,  miejscu Polaka w obecnej F1 oraz WEC.

Czy to prawda, że przed sezonem Toyota interesowała się jego zatrudnieniem?

Tommi Makinen– Bardzo uważnie przyglądaliśmy się wszystkim zawodnikom na rynku. Robert to niezwykle utalentowany i szybki kierowca. Kilka lat temu miał ten fatalny wypadek i niestety, podejmując decyzję o składzie musieliśmy wziąć pod uwagę także i to. Był to jeden z powodów, dla których ostatecznie postawiliśmy na innych.

W jakim miejscu widziałby pan Polaka w obecnej stawce kierowców F1? Czy walczyłby o tytuł mistrza świata?

Tommi Makinen- Myślę, że tak. Był bardzo obiecujący. Gdy jeszcze startował w tej serii, uważałem, że może zdobyć mistrzostwo. Jest jednym z niewielu kierowców, którzy mogli nie tylko wywalczyć tytuł indywidualnie, ale i zapewnić go swojemu teamowi. Tym, co go wyróżnia, jest nieustanny głód ścigania, koncentracja, chęć nauki i wydobywania z siebie tego, co najlepsze.

Dodajmy jednak, że do zdobycia mistrzostwa, czy to w F1, czy w WRC, zawsze potrzebne jest szczęście. Wszystkie potrzebne elementy muszą się złożyć w całość. Najtrudniej jest zdobyć tytuł po raz pierwszy. Kolejne – zwykle już trochę łatwiej.

Uważa pan, że Kubica podjął dobrą decyzję, zamieniając rajdy samochodowe na serię wyścigów długodystansowych World Endurance Championship?

Tommi Makinen – WEC to dla niego dobre terytorium. W tych samochodach powinno być mu łatwiej, niż w rajdowych autach. No i będzie jeździł na asfaltowych torach, w bardziej przewidywalnych warunkach, niż na szutrowych trasach wyścigów WRC.

Więcej na: Kubicę wyróżnia nieustanny głód ścigania

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 08:55

Udostępnij:

error: Content is protected !!