^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 2 kwietnia 2017

Robert Kubica w WEC Monza Prologue : oficjalne testy – Niedziela

Robert Kubica i jego zespołowy kolega rozpoczynają na Autodromo Nazionale di Monza drugi dzień testów. Wczorajsze testy nie należały niestety do zbyt udanych. Boris Bermes z zespołu ByKOLLES tak skomentował przyczynę kłopotów: “Czekaliśmy na części od naszych dostawców. Były pewne opóźnienia, w związku z czym, nie wyjechaliśmy w dwóch pierwszych sesjach treningowych”

Robert Kubica w WEC Monza Prologue oficjalne testy – Niedziela

Dopiero pół godziny przed zakończeniem nocnej sesji ENSO CLM P1/01 – Nismo wyjechało z boksów na tor. Za kierownicą usiadł Oliver Webb, przejeżdżając jedyne 6 okrążeń na Monzy tego dnia. Tym samym Kubica nie miał możliwości przetestowania samochodu. “Jeszcze nigdy nie było tak, żebym zaczynał sezon w kwietniu, a 10 dni przed pierwszym wyścigiem nie miał przejechanego ani jednego metra w aucie.”  – powiedział Polak.

“Przez 10 godzin rozdawałem autografy, udzielałem wywiadów. Nic w zasadzie nie robiłem.” Robert zadowolony z takiego stanu rzeczy raczej nie był – “Jak się nie jeździ, to wiele rzeczy niepokoi, bo w końcu nie przyjechaliśmy tu żeby posiedzieć w boksie. Czasu jest mało, a rzeczy, które musimy sprawdzić, jest bardzo dużo. Czasu byłoby mało nawet wtedy, gdybyśmy w sobotę jeździli przez cały dzień. Nie ma go też za wiele, bo trzeba go rozdzielić między dwóch kierowców. Pierwsze prawdziwe testy będziemy mieć na Silverstone.”

Nadal niewyjaśniona jest kwestia trzeciego kierowcy. Do zespołu byKOLLES dolączył na testowy weekend Dominik Kraihamer, austriacki kierowca wyścigowy mający doświadczenie w takich seriach jak FIA GT3, Porsche Carrera Cup i Le Mans Series. Być może to on skompletuje załogę.

Pozostaje mieć nadzieje, że dzisiejsze testy będą bardziej owocne.

Przydatne Linki

FIA WEC – Oficjalna strona World Endurance Championship
Prolog WEC : Robert Kubica na Autodromo Nazionale di Monza
– przygotowania do testów: Galeria zdjęć, film
Robert Kubica : “F1 to nie jest furtka zamknięta” – wypowiedzi, wywiady (30-31/03/2017)
Robert Kubica w WEC Monza Prologue : oficjalne testy – Sobota – pierwszy dzień testów

Harmonogram

Niedziela, 2 kwietnia
09:00 -:- 12:00 – sesja 1
13:15 -:- 13:45 – sesja autografów
14:00 -:- 17:00 – sesja 2

Relacja TV oraz live streaming i timing

Podczas testów nie będzie prowadzona transmisja oraz nie będzie przez organizatora udostępniany live streaming i timing.

Wszystkie informacje z testów z pewnością znajdziecie w klubie. Zdjęcia, filmy, wyniki oraz relacje kibiców prosto z toru Monza. W Klubie długo wyczekiwane emocje i Kubicowanie.

Tor Monza i lista zgłoszeń


Prologue Monza WEC lista zgłoszeń


Wyniki testów – Dzień 1

Galeria zdjęć – niedziela – dzień 2


Aktualizacje

9:00
Docierają złe wieści : Robert Kubica opuścił tor Monza, zespół się pakuje – testy ByKOLLES zakończone. Przyczyną są kłopoty z tylnym skrzydłem.


9:01
Dominik Kraihamer, kandydat na posadę trzeciego kierowcy ByKolles Racing, miał dziś testować samochód.


9:02
Boris Bermes
szef operacyjny ByKolles Racing Nie pojedziemy dzisiaj. Mieliśmy pewne problemy z samochodem, nie były poważne, ale były.” Prawdopodobnie zespół będzie chciał jeszcze przetestować samochód przed otwarciem sezonu WEC na Silverstone 16 kwietnia. “Staramy się znaleźć rozwiązanie” – dodaje Bermes.


Robert Kubica - ByKolles Racing LMp1 Monza 2017 57

fot. KubicaOfficial

11:40
Robert Kubica
dziękuje swoim kibicom: “Bardzo mi przykro, że nie udało mi się odwdzięczyć jazdą po torze wszystkim kibicom, którzy przyjechali dla nas Monzę. Musimy rozwiązać pewne problemy i wykorzystać pozostały czas, aby przygotować się na pierwszy wyścig na Silverstone. Dziękuję za Wasze wsparcie! Robert”

 


16:00
Robert Kubica
o testach na Monzie i planach przed wyścigiem na 6h Silverstone dla Przeglądu Sportowego. “Mieliśmy zapasowe skrzydło, ale jeśli po dwóch-trzech wolnych kółkach z tylnym skrzydłem dzieje się coś takiego, to raczej problem jest większy. Podstawą jest niezawodność, bo abyś mógł poprawiać auto, to auto musi jeździć. Gdy się stoi w garażu, to wszystko działa (śmiech). Jak ruszysz z miejsca, zaczynają się problemy. W końcu testy nie są tylko do tego, aby dostrajać auto, ale też po to, aby sprawdzić działanie poszczególnych komponentów, porobić przebiegi.

Zobaczymy, co postanowi zespół. Czy uda nam się jeszcze pojeździć przed przyjazdem na Silverstone. Na pewno jest techniczna możliwość. Nie wiem, czy finansowa, bo nie znam sytuacji i za bardzo mnie to nie interesuje, choć oczywiście budżet jest bardzo ważny. Logistycznie zespół musi to najpierw przemyśleć. Jest kwiecień i nie jest tak, że pierwsze testy miały być tutaj. Coś wcześniej miało być jeżdżone.

Jeszcze tak nie było, żebym zaczynał sezon 1 kwietnia, a za 10 dni trzeba być na Silverstone bez jednego metra przejechanego w tym aucie, ale takie są realia. Trzeba się skoncentrować na robocie i każde okrążenie będzie jak przyspieszony kurs nauki, sprawdzania wszystkiego i ewaluacji. Zobaczymy, co się z tego urodzi.”


“Ilość kibiców, która nadal trzyma kciuki i zresztą zawsze gdzieś za mną, czy byłem w rajdach czy na torze – podróżują … trzymają kciuki, na torach, na weekendach i w domu, jest ogromna. Za to wszystkim bardzo dziękuję.” – Robert Kubica

Robert Kubica

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 04:25

Udostępnij:

error: Content is protected !!