^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 6 maja 2017

Kubica o Formula E : Chciałem wiedzieć, czy byłbym w stanie prowadzić ten bolid. 

Robert Kubica odniósł się do ostatnich testów bolidu Formuły E i spekulacji dotyczących startu w New York City ePrix w lipcu. “Zrobiłem parę przejazdów po kilka okrążeń bolidem Formuły E do niczego mnie nie zobowiązuje” – mówi Kubica dla Przeglądu Sportowego.

Kubica o Formula E : Chciałem wiedzieć, czy byłbym w stanie prowadzić ten bolid. 

Brytyjscy dziennikarze spekulowali o możliwości startu Kubicy w lipcu podczas New York City ePrix rundy Formuły E. Szanse, na taki start spowodowane są pokryciem się terminów wyścigów Formuły E oraz WEC. Robert miałby zastąpić jednego z podstawowych kierowców Renault e.dams lub DS Virgin. Całą sytuację skomentował nasz kierowca.

“W tych jazdach chodziło o to, żeby coś sprawdzić” – mówi Kubica “Gdyby życie tak się potoczyło, że w przyszłości miałbym startować w tych mistrzostwach, chciałem po prostu wiedzieć, czy w ogóle byłbym w stanie prowadzić ten bolid. To nawet nie był test, a raczej sprawdzian i zaplanowaliśmy go już kawałek czasu temu. On nie miał nic wspólnego z planami debiutu w trakcie sezonu, czy okazjonalnym zastępowaniem podstawowych kierowców w składzie.” – stwierdził Robert Kubica

Kubica zapewnił, że w najbliższym czasie nie zobaczymy go w wyścigu Formuły E.

 

Źródło: Przegląd Sportowy

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 06:24

Udostępnij:

error: Content is protected !!