^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 22 maja 2017

Robert Kubica testuje LMP na Autodromo Nazionale Monza

Na torze Autodromo Nazionale Monza zespół SMP Racing rozpoczął testy swojego prototypu Dallara P217 – wśród kierowców testujących Robert Kubica.

Robert Kubica testuje LMP na Autodromo Nazionale Monza

SMP Racing rozpoczyna przygotowania swojego prototypu Dallara P217 do 24h Le Mans (14-16 Czerwca). Rosyjski zespół do 24-godzinnego wyścigu zgłosił Mikhaila Aleshina, Sergeya Sirotkina oraz Victora Shaytara.

Udział SMP Racing w 24 Hours of Le Mans to dopiero początek drogi w WEC przy współpracy z Dallarą. Zespół planuje dołączyć do FIA World Endurance Championship w 2018 roku i startować w LMP1.

Obecnie SMP Racing testuje na Autodromo Nazionale Monza, a jednym z kierowców we Włoszech jest Robert Kubica. Polak, pomimo rozstania z zespołem ByKolles, ciągle jeszcze jest zainteresowany wyścigami długodystansowymi.

Przypomnijmy, że Robert po odejściu z zespołu byKolles Racing powiedział: “Nie wykluczam startu w Le Mans. Nawet, jeśli teraz wydaje się mało prawdopodobny”. Czy prawdopodobieństwo właśnie nieco wzrosło, czy to tylko okazjonalny test? Pytań jak zawsze wiele, a na odpowiedź przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Aktualizacja 23.05 godzina 12:30

“To będzie dla mnie przyjemność i zaszczyt pomagać SMP Racing przygotować samochód do wyścigu.”– powiedział Kubica dla motorport.com “Mamy dużo pracy na te testowe dwa dni. Jestem jednak pewien, że wraz z Maurizio i Viktorem oraz zespołem zgromadzimy wiele przydatnych informacji, aby znaleźć optymalne ustawienia samochodu.”

Głos zabrał również Victor Shaytar: “Mamy bardzo napięty harmonogram, tak więc ani Mikhail Aleshin, ani Sergey Sirotkin nie mogli wziąć udziału w testach na Monzy” powiedział rosyjski kierowca i dodał: “Doświadczenie i umiejętności Maurizio Mediani i Roberta Kubicy są dokładnie tym, czego potrzebujemy, aby przygotować nasz samochód.”

Aktualizacja 23.05 godzina 15:40

Robert Kubica kończy na dziś testy, wraca jutro. “Nie jadę w tym roku Le Mans” – tymi słowami nasz kierowca uprzedza ewentualne spekulacje na ten temat.

Aktualizacja 23.05 godzina 19:30

Robert Kubica: Forma jest dobra, a nawet lepiej niż dobra

“Zrobiłem nim [Dallarą] dobrych kilka tysięcy kilometrów w rzeczywistości wirtualnej, a to też cenne doświadczenie. Fajnie pojeździć teraz na prawdę, a to też ważny etap moich przygotowań do przyszłości.” – zdradził Robert Kubica

“W tym roku tam [24h Le Mans] nie pojadę, od razu utnijmy temat. Jednak, jak mówię, to ważny etap, jeśli chodzi o moje przygotowania. Forma jest dobra, a nawet lepiej niż dobra. Wyczucie nowego dla mnie auta też jest dość dobre. Będę dalej pracował nad tym, co na dziś jest najważniejsze dla mnie i będę próbował dążyć do celu.”

W całości przeczytacie na : Przegląd Sportowy

Aktualizacja 23.05 godzina 20:30

Podczas dzisiejszych testów na torze Autodromo Nazionale Monza zespół SMP Racing pokonał ponad 80 okrążeń. Robert Kubica tym razem miał okazję pojeździć LMP2 Dallara P217 – Gibson. Dzisiejszy dzień w najciekawszych liczbach …
Robert Kubica Dallara Monza testy SMP Racing


Drugi dzień testów Roberta Kubicy na torze Monza

 

Aktualizacja 24.05 godzina 12:30

Przed południem, Robert Kubica zakończył jazdy w 1 części drugiego dnia testów. Podczas zdawania relacji  z jazdy, jak zawsze przyciągał uwagę kolegów i inżynierów.

Kubica Dallara


Aktualizacja 24.05 godzina 16:00

Robert Kubica o celu i przyszłości “Nie chcę za bardzo nic mówić, bo nie chcę zapeszać, tym bardziej po ostatnich wydarzeniach i rajdowych i w LMP1 (…) Dopiero jak się wszystko uda i będzie klepnięte, to będzie fajnie. Dla mnie ostatnich 16 miesięcy upłynęło pod względem jakiegoś tam celu (…) pozytywne jest to, że widać stałą poprawę, co daje mi bodziec i siłę, aby dążyć do czegoś, co parę lat temu wydawało się niemożliwe…”

Aktualizacja 24.05 godzina 19:00

Podczas drugiego dnia testów zespół SMP Racing przejechał ponad 50 okrążeń. Drugi dzień testów w liczbach przedstawia się następująco.
Robert Kubica dzien 2 testy Monza Dallara p217 w liczbach


Galeria filmów:

Galeria zdjęć:

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 21:31

Udostępnij:

error: Content is protected !!