^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 15 lipca 2017

Cyril Abiteboul : Robert Kubica może być opcją Renault na 2018.

Cyril Abiteboul nie widzi konkretnych przeszkód w powrocie Roberta Kubicy do F1.  “On może być opcją na 2018.” – ostrożnie, ale pozytywnie, mówi dyrektor zarządzający Renault.

Robert Kubica może być opcją Renault na 2018.

“Mogę na pewno powiedzieć, że ciągle jest szybki, ciągle regularny, a co ważniejsze ciągle ma tę energię, ten napęd, ten rodzaj entuzjazmu, które zawsze miał, które nosił w sobie i przekazywał zespołowi.” powiedział Cyril Abiteboul w czasie BP Wielkiej Brytanii.

Czy testy udowodniły, że może się ścigać w samochodzie F1? – na to pytanie szef Renault  udzielił wymijającej odpowiedzi : “Nie ujął bym tego tak, nie powiem “tak”, czy “nie”. To nie jest jakiś test który zdajesz na egzaminie, nie stwierdziliśmy żadnych oczywistych przeszkód,

Jednocześnie podkreślił fakt, że bolid E20 z silnikiem V8 z 2012 roku, którym do tej pory Polak odbywał testy, to zdecydowanie inny samochód niż aktualna generacja R.S.17: “Mówiąc to jeszcze raz powtórzę: testowanie w takich warunkach, a testowanie współczesnego bolidu to coś zupełnie innego. Sytuacja jest skomplikowana, ale na pewno nie robimy tego w celach wizerunkowych, chociaż widzimy jak przyciąga to uwagę mediów i jakie budzi oczekiwania, nie po to to robimy, dużo ważniejszy jest dla nas Robert.”

O wspólnej przyszłości w 2018 z Polakiem wypowiada się dosyć ostrożnie: “Jest za wcześnie aby mówić o następnych krokach, nie chcę się poddawać spekulacjom. Teraz jesteśmy skupieni na osiągnięciu maksimum w obecnym składzie, z pakietem jakim dysponujemy. Będziemy myśleć o sezonie 2018 na nowych warunkach, ale jeszcze nie teraz.”

Dla NBC Sports Abiteboul równie ostrożnie, ale z pozytywnym wydźwiękiem powiedział : “On może być opcją na 2018.”

Źródło: Motorsport.com, NBC

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 10:01

Udostępnij:

error: Content is protected !!