^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 16 lipca 2017

Frederic Ferret : Jeśli Renault mówi, że nie mają planów wobec Kubicy, to je mają.

Szef Renault Cyril Abiteboul i dziennikarz L’equipe Frederic Ferret zdradzają kolejne szczegóły dotyczące ostatnich testów we Francji, a także przyszłości Roberta Kubicy. Ferret jest przekonany, że gdyby Kubica startował w sezonie 2017, zdobywałby punkty, biorąc nawet pod uwagę obecną formę Renault. Dziennikarz L’equipe, który był obecny na torze Paul Ricard uważa, że Roberta zobaczymy podczas sierpniowych testów lub GP Belgii. Mimo zapewnień Cyrila Abiteboula, że nie mają dalszych planów dotyczących Polaka, Ferret stwierdza. ”Jeśli mówią, że nie mają wobec niego (Kubicy) planów, to tak naprawdę, na pewno je mają.”

Kubica F1 Paul Ricard Renault

„Jego przygotowanie do jazdy, zrobiło na mnie ogromne wrażenie . Spisywał się jak prawdziwy kierowca F1. Widziałem Kubicę na najdłuższej pętli Paul Ricard, która znajdzie się w przyszłorocznym kalendarzu F1, pod szyldem GP Francji. Każdy przejazd Roberta, składał się z 20 okrążeń, wszystko wyglądało jak należy i za razem imponująco.” – mówi o swoich przeżyciach podczas testów na Paul Ricard Frederic Ferret w rozmowie z Eleven Sports

O formie Polaka podczas testów i kolejnych krokach mówił „Nie widziałem czasów okrążeń, więc trudno jednoznacznie określić. Na pewno wygląda jak normalny kierowca F1. Kubica mówił mi, że chce wrócić, ale teraz pora sprawdzić się w aktualnym bolidzie F1, może dojdzie do tego w Budapeszcie, a może w Belgii.”

Dziennikarz francuskiej gazety sportowej L’equipe nie zna planów Roberta. Jednak uważa, że kolejnym krokiem, może być udział Roberta podczas sierpniowych testów Formuły 1. Natomiast podejście Renault i twierdzenie, że nie mają planów co do Roberta, to tylko zasłona i próbują coś ukryć i z pewnością je mają. ”Jeśli mówią, że nie mają wobec niego (Kubicy) planów, to tak naprawdę, na pewno je mają.”

Frederic Ferret jedną z przeszkód, w powrocie na szczyt, upatruje w wieku kierowcy, mówiąc „To już stary chłop.”  Jednocześnie  jest przekonany, że gdyby Kubica startował w sezonie 2017, zdobywał by punkty, biorąc nawet pod uwagę obecną formę Renault. „Robert ma ogromny talent. Polak jest wprost znakomity” – zakończył

Robert Kubica Paul Ricard

fot. Frederic Ferret

Natomiast, szef Renault Cyril Abiteboul o testach na Paul Ricard, a także o tym co sprawdzali mówił:
„Sprawdzaliśmy wiele rzeczy. (Kubica) Przejechał mnóstwo okrążeń – ponad 500 km jednego dnia. Przekonaliśmy się, jak szybko regeneruje się pomiędzy kolejnymi przejazdami. Wiadomo, że posiada naturalny instynkt w ustawianiu samochodu i znajdowaniu odpowiedniego balansu. Rozumie też degradację opon.”

Abiteboul nie ujawnił kolejnych kroków zespołu, gdyż nie miał jeszcze możliwości analizy materiałów wideo i zachowań kierowcy podczas pewnych sytuacji. W kwestii powrotu i opcji na sezon 2018, przekonuje –  jest jeszcze za wcześnie by o tym mówić.

„Najpierw przeanalizujemy to wszystko, a potem podejmiemy kolejne decyzje. W tej chwili niczego więcej nie planujemy. Nie zdecydowaliśmy o jego powrocie. Gdybyśmy pracowali nad pełnym powrotem Kubicy do F1, oznaczałoby to, że podjęliśmy już taką decyzję, a to nie jest prawda. Jest za wcześnie, by rozmawiać na ten temat. Oczywiście nie jest tajemnicą, że zastanawiamy się nad opcjami na następny sezon. Musimy tylko ostatecznie określić, czy Robert Kubica może stać się tą opcją, ale na razie jest zbyt wcześnie, by mówić o powrocie do F1.” – zakończył szef Renault Cyril Abiteboul 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 09:15

Udostępnij:

error: Content is protected !!