^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 26 lipca 2017

Kubica na Hungaroring – przewodnik kibica

Oficjalne testy F1 na Hungaroring, w których weźmie udział Robert Kubica, już coraz bliżej. Kibice już się organizują, szykują flagi i transparenty, uzgadniają wspólne wyjazdy. Aby to ułatwić zebraliśmy kilka informacji, które pomogą Wam przygotować się na to wydarzenie.

Gdzie kupić bilety i jak kibicować na Węgrzech ?

Wiele pytań kibiców dotyczy wyjazdu na testy z udziałem (02.08.2017) Roberta Kubicy oraz nabycia biletów. Kibice, którzy zakupili bilety na najbliższy wyścig, na testy wejdą bez ponoszenia dodatkowych kosztów, gdyż obowiązują bilety weekendowe i niedzielne GP Węgier. Dla osób wybierających się tylko na testy, pozostaje zakup biletu na miejscu lub Online. Koszt biletu to 4 990 HUF, co daje w przeliczeniu około 70 PLN. Wejście na tor dla dzieci w wieku do lat 14 jest bezpłatne. Zgodnie z regulaminem testy mogą trwać od 9:00 do 18:00.

Pomocne w planowaniu podróży i wyliczeniu kosztów mogą okazać się strony:

Lot i Hotele: Esky.pl, Skyscanner.pl, WizzAir.com, Lot, Booking.com

Bus, osobówka: FixBus.pl, Busradar.pl, PolskiBus , blablacar.pl

GPS: N 47° 35′ 0.5″ E 19° 14′ 33.45″

Lot Bus PKP AutoCar - Hungaroring - Robert Kuica testy F1

PKP:
Przejazd na Węgry z Warszawy, w zależności od sposobu transportu, zaczyna się od 60 zł. Jak się okazuje, także PKP może być ciekawą alternatywą dla podróżujących, szczególnie tych z rodzinami. Od 15 czerwca 2017 można skorzystać ze specjalnej taryfy BUDAPEST SPECJAL i wybrać podróż do Budapesztu w korzystnych cenach. Dzięki niej za przejazd na trasie Warszawa-Budapeszt-Warszawa podróżni zapłacą 49€. Z kolei podróżujący z Krakowa i Katowic będą mogli kupić bilety w cenie 39 euro za przejazd do Budapesztu i z powrotem.

Należy jednak pamiętać, aby przy zakupie nabyć dodatkowo rezerwację miejsca do siedzenia w wysokości 3,50€ dla składów wyjeżdżających z Polski oraz 3,00€ dla pociągów kursujących z Węgier. Jeszcze mniej za podróż zapłacą rodziny z dziećmi. Ceny biletów dla najmłodszych zaczynają się od 10,40€ dla połączeń z Warszawy, od 3,90€ z Krakowa i od 2,60€ z Katowic (plus opłata za zarezerwowanie miejsca).

Osoby planujące podróż z Warszawy lub Katowic do stolicy Węgier mają do dyspozycji dwa bezpośrednie połączenia PKP Intercity – jedno dzienne oraz jedno nocne. W nocnych pociągach kursujących do Budapesztu znajdują się wagony z miejscami do leżenia, sypialnymi i do siedzenia. Oferta BUDAPEST SPECJAL obowiązuje wyłącznie przy przejazdach z Warszawy/Katowic/Krakowa do Budapesztu i z powrotem, w drugiej klasie.

Oferta jest nielimitowana, dlatego mogą z niej skorzystać także osoby decydujące się na spontaniczny wypad za granicę. Bilety ważne są przez jeden miesiąc, a można je nabyć w krajowych kasach PKP Intercity na 60 dni przed terminem wyjazdu. Wszystkie informacje dotyczące oferty i połączeń PKP Intercity można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika lub dzwoniąc pod numer infolinii 19 757.

Robert Kubica Tor HungaroRing mapa

Tor Hungaroring

Na miejscu :

Organizator Grand Prix Węgier oferuje bezpłatne autobusy dla tych, którzy mają ważne bilety GP. Autobusy dojeżdżają na koniec mostu Árpád (stacja kolejowa Volánbusz, w pobliżu stacji metra M3), a następnie do centrum Mogyoród (Templom tér). Tor wyścigowy oddalony jest o 40 minut spacerem. Niestety już podczas samych testów organizator nie zapewnia takich udogodnień, pozostają autobusy i taxi.

Komunikacja miejska w Budapeszcie (Autobusy i metro)

We wszystkich formach komunikacji miejskiej obowiązują te same bilety, które można zakupić w automatach znajdujących się w metrze i koło niektórych przystanków czy w kioskach. Automatyobsługują płatność gotówką i kartą, a ich obsługa dostępna jest w kilku najpopularniejszych językach.

Podróż komunikacją miejską po Budapeszcie z pewnością ułatwi strona internetowa oraz aplikacja mobilna BKK Futar, która pokaże nam jak dostać się łatwo komunikacją z punktu A do punktu B w Budapeszcie wraz z dokładnymi rozkładami jazdy komunikacji.

Więcej informacji znajdziecie
tutaj

Taxi (oficjalne korporacje):
6 x 6 Taxi: +36-1-6-666-666
Mobil Taxi: +36-1-3-332-222
Taxi 2000: +36-1-2-000-000
Taxi 4: +36-1-4-444-444

Gdzie obejrzeć testy?

Niestety żadna z telewizji nie przeprowadzi transmisji z testów. Oczywiście możemy liczyć na wywiady, wypowiedzi, które będziemy przekazywać. Zapraszamy do wspólnego komentowania i kubicowania w Klubie.

Oczekiwania i kubicowanie

W trakcie testów fani mogą poruszać się po wszystkich dostępnych trybunach, ale warto się zapoznać z okrążeniem toru i wybrać najciekawsze fragmenty do oglądania, zwłaszcza, kiedy przewodnikiem jest sam Robert.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 15:11

Udostępnij:

error: Content is protected !!