^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 19 lipca 2017

Kubica na oficjalnych testach w sierpniu.

Na węgierskim torze Hungaroring w dniach 1 i 2 sierpnia odbędą się oficjalne testy zespołów F1.
Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami będzie to kolejny termin, kiedy Robert Kubica otrzyma szansę jazdy w bolidzie.
Tym razem będzie to R.S.17 – Kubica testową sesję podzieli z młodym Kanadyjczykiem Nicholasem Latifim.

Oficjalne potwierdzenie obsady może być ogłoszone najpóźniej 72 godziny przed testami, dlatego na 100% pewność jeszcze poczekamy, choć udział Roberta wydaje się już być przesądzony.
Kilometry w aktualnym bolidzie Renault to kolejny poważny krok w powrocie Roberta do Formuły 1, a także świetna okazja do odnowienia superlicencji.
Na węgierski tor oczywiście wybierają się kibice z Polski i tradycyjnie już klubowa flaga.
Chętnych na wyjazd zapraszamy na forum.

Eksperci stawiają na Roberta.

Wczoraj dwa duże tytuły – “Auto Motor und Sport” oraz “Autosport” – znowu wspomniały o Robercie Kubicy i jego udziale w testach po GP Węgier. Zgodnie z regułami ustalonymi przez FIA, zespół Renault musi jeden z dwóch dni testów przeznaczyć dla młodego kierowcy i będzie to Kanadyjczyk Latifi. Sprawa drugiego dnia pozostaje otwarta, ale wszyscy zgodnie uznają, że pojawienie się Roberta będzie kolejnym, logicznym krokiem w powrocie do pełnego ścigania się w F1.
Jeśli w przyszłości Renault oficjalnie zgłosi Roberta do udziału w wyścigu F1 to będzie mu przysługiwał jeszcze jeden pełny dzień testów, z zastrzeżeniem, że odbędzie się na torze z poza kalendarza GP.

Hungarian F1 GP

Niki Lauda entuzjastycznie o Kubicy.

Dzisiaj możemy przeczytać co na temat powrotu Roberta sądzi 3-krotny mistrz świata Niki Lauda, który sam po tragicznym wypadku w 1976 roku, powrócił do ścigania i w 1984r. zdobył kolejny tytuł.
“Oczywiście, nie można jeszcze przesądzać, bo wciąż to jest nieoficjalne, ale powiem wprost: nie mogę się już doczekać powrotu Kubicy. To jeden z największych talentów, a może i największy, który pojawił się od wielu lat w Formule 1. Zawsze mówiłem o nim, że to chłopak, który nie wie, co to strach. Odważny, szybki, inteligentny i precyzyjny. Talent czystej wody.”
Takie słowa byłego mistrza, który ciągle aktywnie uczestniczy w życiu F1 to miód na nasze serca, Austriak jest również przekonany co do dalszej kariery Roberta, jeśli wyniki testów będą pozytywne:
“Zaufajmy logice: skoro testuje, to przecież nie chodzi tu o zabawę. I on, i zespół sprawdzają, czy jest gotowy, żeby znów się ścigać. Jeśli się okaże, że jest, to dostanie drugą szansę w F1. Jestem pewien na 100 procent, że ktoś po niego sięgnie.

Rozmowę przeprowadził dziennikarz SE Piotr Koźmiński, całość do przeczytania tu: Niki Lauda: Robert Kubica? Nie mogę się doczekać jego powrotu!

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 05:59

Udostępnij:

error: Content is protected !!