^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 6 lipca 2017

Oficjalnie: Renault potwierdza – Robert Kubica będzie testować na torze Paul Ricard bolid F1

Po udanych testach w Walencji, Kubice czeka kolejny sprawdzian z Renault. Cyril Abiteboul potwierdził dziś kolejne testy Roberta Kubicy, tym razem we Francji na torze Paul Ricard we Francji. Roberta czeka jeden z ważniejszych testów, gdyż jak powiedział szef Renault “Będzie poświęcony ocenie jego możliwości do powrotu na najwyższy poziom rywalizacji.”

Robert Kubica - F1 here I come

“Pierwszy dzień testów w Walencji polegał tylko na tym, aby pozwolić Robertowi odzyskanie wyczucia w jeździe, drugi będzie poświęcony ocenie jego możliwości do powrotu na najwyższy poziom rywalizacji.” – powiedział Cyril Abiteboul

“Jest to nowa faza w jego osobistej i profesjonalnej podróży. Jesteśmy dumni z tego, że możemy go wspierać wypożyczając naszą infrastrukturę z Paul Ricard, która jest odpowiednia zarówno dla profesjonalnych jak i amatorskich kierowców.”

“Istnieje jeszcze wiele przeszkód do pokonania, ale on wie lepiej niż ktokolwiek, tylko jego osiągi będą zależały od tego, czy pewnego dnia powróci jako profesjonalny kierowca.” – zakończył dyrektor Renault

Na chwilę obecną, nie jest jeszcze ustalona data testów, ale jak powiedział wczoraj Robert Kubica “Nic mi nie wiadomo o testach na dzień dzisiejszy, ale jak wiadomo w F1 wszystko bardzo szybko się zmienia”. Pozostaje czekać na kolejne informacje.


Aktualizacja: 19:30 (06.07.2017)

Znamy datę testów – to już w najbliższą środę.

Oficjalnie Renault, nie podało jeszcze daty testów. Jednak, dziennikarz Mark Hughes zdradza jak zawsze więcej szczegółów i pisze, że zostały one zaplanowane na najbliższą środę (12.07) i wspomina o kolejnym.

Jak informuje dziennikarz, po teście w Walencji, Kubica spędził czas w sportowym centrum rozwoju Renault, gdzie zbadano kierowcę pod względem fizyczynym oraz mentalnym. Wyniki badań zostały porównane z bazą obecnych kierowców, a wypadły ku zadowoleniu kierowcy i zespołu pozytywnie.

“Nawiązując do tego co zostało przekazane przez zespół, drugi test został ustalony na środę w przyszłym tygodniu. Jeśli test pójdzie dobrze, będzie to pierwsza okazja do prowadzenia aktualnego bolidu F1 Renault R17 hybrid po GP Węgier w Budapeszcie” – pisze Mark Hughes

Brytyjczyk dodaje, że z obu stron nie ma zobowiązania, ale cel, nad którym pracują, wydaje się oczywisty.

Robert Kubica

fot. Dennis Scott


Aktualizacja: 20;00 (06.07.2017)

Felipe Massa (Williams), Carlos Sainz (Toro Rosso), Max Verstappen (Red Bull) o Robercie Kubic i jego powrocie do F1

“To świetny kierowca. Ma talent, który predestynuje go do miejsca w wielkim zespole, walczącym o zwycięstwa i mistrzostwa. Czy wróci? To bardzo trudne pytanie. Ciężko jednak określić, kiedy i czy mógłby wrócić, bo nie wiemy dokładnie w jakiej jest formie i czy jego ramie wytrzyma trudy sezonu. Od jego wypadku widziałem się z Robertem może dwa razy, więc ciężko mi to stwierdzić. Dla F1 byłoby to fantastyczne, gdyby wrócił, ale mam nadzieję, że będzie w dobrej dyspozycji i wystarczająco silny, bo przejechać cały sezon” – stwierdził Massa.


Aktualizacja: 18:30 (08.07.2017)

Eric Boullier i Toto Wolff o powrocie Kubicy do F1

Podczas rozgrywanego w ten weekend GP Austrii, nie brakowało pozytywnych słów dotyczących powrotu Roberta do królowej motorsportu. Na konferencji prasowej przed wyścigiem, w tej sprawie wypowiadali szefowie zespołów McLarena i Mercedesa.

“Myślę, że każdy z nas zna, ten jeden z największych dramatów F1 w ostatnich latach. On jest wielkim talentem. Należy do najlepszych z najlepszych i jeśli zdoła powrócić to będzie tu bardzo dobrze przyjęty.” – powiedział obecny szef Mclarena Eric Boullier

“Po pierwsze, to co powiedział Eric to szczera prawda.” – mówi Toto Wolff “Wszyscy podziwiamy Roberta, on był jednym z najwspanialszych talentów, znamy go od 15 lat, od bardzo wczesnych dni w formule. Zasłużył sobie na miejsce w F1, ale przytrafił mu się ten okropny wypadek rajdowy, więc wszyscy chcielibyśmy zobaczyć go znowu w Formule 1. Był w naszym symulatorze jakiś czas temu, ale nie ostatnio i radził sobie dobrze w innych samochodach sportowych i GT.”

“Wierzę, że test Renault w Walencji udał się całkiem dobrze i dają mu kolejny. Osobiście bardzo chciałbym zobaczyć Roberta z powrotem w Formule 1.” – zakończył szef Mercedesa Toto Wolff


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 17:32

Udostępnij:

error: Content is protected !!