^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 16 lipca 2017

Will Buxton o Kubicy “Możemy być świadkami jego powrotu. Jest o 50% lepszy, niż połowa aktualnej stawki.”

Robert Kubica i jego przygotowania do powrotu do Formuły 1 ciągle są bardzo ważnym tematem – nie tylko dla kibiców, ale również dla dziennikarzy. „W powietrzu wisi coś niesamowitego. Mówimy o gościu, który jest o 50% lepszy, niż połowa aktualnej stawki. Jest na poziomie Hamiltona i Alonso. Dlatego zasługuje na swoją szansę” – o szansach powrotu do F1 Roberta Kubicy mówi jeden z cenionych dziennikarzy F1 – Will Buxton z NBC Sports. Dziennikarz przedstawia także interesującą opcje dwóch startów Roberta w tym sezonie.

Will Buxton W powietrzu wisi coś niesamowitego. Możemy być świadkami jego powrotu 2018


Jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy Will Buxton z NBC Sports, który już od ponad 15 lat zajmuj się F1, opowiedział o Robercie Kubicy, jego testach i szansach na powrót do F1 w rozmowie z Eleven Sport.

„W pierwszej chwili pomyślałem, że to fajna sprawa, ukłon w stronę Roberta ze względu na jego relacje z Renault. Dali temu człowiekowi coś, czego mu naprawdę długo brakowało. Nie spodziewałem się, że przerodzi się to w coś poważnego, może ewentualnie skutkowało by to jazdą, w treningach na Monzy. Po to, by postawić kropkę, na koniec rozdziału kariery pod tytułem Formuła 1.”  mówi Will Buxton, dodając „A teraz …”

„Za nami drugi, jeszcze ważniejszy test, a to już daje do myślenia, że coś może się wydarzyć. Coś, co nigdy by nam nie przyszło do głowy, nawet samemu Robertowi, Renault czy całemu światu Formuły 1.”

„Nagle rozmawiamy na poważnie. I to coś niewiarygodnego. Życzyli byśmy sobie tego z całego serca, ale Robert, ani Renault nie myślą już samym sercem. To racjonalne plany, to staje się możliwe i w powietrzu wisi coś niesamowitego.”

Will Buxton o szansach Polaka w powrocie do F1, mówi.

„Po pierwszym teście, byłem przekonany, że to miły gest. Dawałem mu 10-20% szans, na jazdę w któryś treningów. Teraz…”

„Możemy być świadkami jego powrotu. Teraz dałbym 80 lub 90% na jego powrót. Jeżeli jest w 80 lub 90% tak samo dobry jak przedtem. Mówimy o gościu, który jest o 50% lepszy niż połowa aktualnej stawki. Dlatego zasługuje na swoją szansę”

„Nie chcę za szybko się ekscytować, na wypadek, że to się nie wydarzy, ale nie mogę zapanować nad emocjami. Zewsząd słyszę – ‘To możliwe’.”

Co oznacza powrót Kubicy dla całej Formuły 1?

„Wywróciło by to do góry nogami, cały rynek kierowców. Niektórzy mieli szansę podpisać kontrakt, tu czy tam. Nagle wraca Robert i robi się zamieszanie.”

Kubica Alonso Hamilton

“Nie mówimy po prostu o jakimś tam kierowcy. Jest na poziomie Hamiltona i Alonso.” – Will Buxton

„Nie mówimy po prostu o jakimś tam kierowcy. Jest na poziomie Hamiltona i Alonso. Jeśli wróci, tak mocny – w 90% jak kiedyś. Będzie wciąż w 90% tak dobry jak Hamilton i Alonso. Ktoś z tak wielkim potencjałem i taką szybkością z powrotem w padoku, byłoby to … wielkim wydarzeniem.”

Być może będziemy zmuszeni powiedzieć ‘do widzenia’ Jo Palmerowi?

„(Śmiech) A nie chciał byś powiedzieć ‘do widzenia’ Nico? To fakt, jeżeli Robert odzyska superlicencję, wokół Jo zrobi się gorąco, tylko rodzą się kolejne pytania.”

„Może Kubica, wystartuje w jednym czy dwóch wyścigach GP2(obecnie Formuły 2), tylko po to, by przestawić głowę na ściganie koło w koło. Sam nie wiem jak to będzie, może pełny powrót nastąpi w 2018 roku, albo już w tym roku. Na razie to odległa perspektywa.”

„W tym momencie idziemy, krok po kroku. Pierwszy test dla zabawy, poszedł w porządku. Następny poważniejszy, również ułożył się po jego myśli. Teraz pora na superlicenjcę i pytanie kiedy do nas wraca. Zanim dwa ważne kroki, pora na kolejne dwa, bo jesteśmy w połowie sukcesu.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 21:12

Udostępnij:

error: Content is protected !!