^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 29 sierpnia 2017

Abiteboul: Kubica nie jest planem B lub C

 

 

Pytanie, czy Robert Kubica otrzyma miejsce w kokpicie Renault nadal pozostaje bez odpowiedzi. Cyril Abiteboul przyznał, że nie jest to takie proste. Kiedyś pozwolono by mu testować tyle, ile trzeba. Dzisiaj zasady testów są bardzo surowe. 

To nie zmieni się również dla Roberta powiedział szef teamu Renault i dodał, że nie chce określać naszego kierowcy jako plan B lub C. Pytaniem jest, czy może znowu jeździć w Formule 1. To niestety jeszcze nie zostało wyjaśnione. Gdyby odpowiedzią było proste tak, nie powstałoby takie pytanie.

Abiteboul wyklucza też kategorycznie powrót Alonso do Renault. Były kierowca tego zespołu ma wprawdzie w tej chwili trudności w Hondzie McLarena, jednak Francuz nie sądzi, żeby mógł mu zapewnić odpowiednie warunki: Jemu się spieszy do uzyskania pozycji, która pozwoliłaby mu na walkę o mistrzostwo. Wiemy, że u nas to jeszcze chwilę potrwa, zanim będziemy dysponować bolidem, który mu na to pozwoli.

Jak bardzo sfrustrowany potrafi być Alonso w takim wypadku, mieliśmy okazję oglądać już wiele razy. Nie ma prawie wyścigu, podczas którego Hiszpan by się nie skarżył przez radio na brak mocy. Abiteboul jednoznacznie dał do zrozumienia, co o tym myśli: Jest jedna rzecz, której nie chcę: mieć sfrustrowanego Alonso w Renault.

Źródło: motorsport.com

Aktualizacje

Według informacji niemieckiego portalu autobild, wydaje się, że Robert Kubica nie może pokonywać ciasnych zakrętów, jak na przykład nawroty w Monako, ponieważ nie może odpowiednio zginać ramienia. Mimo to Renault daje mu kolejną szansę. Możliwe, że pojedzie w Malezji w pierwszym wolnym treningu.

Dyrektor sportowy Renault, Cyril Abiteboul chciałby ocenić, jaki wpływ może mieć ograniczenie ruchliwości prawego ramienia Robert Kubica w newralgicznych sytuacjach jak deszcz, pojedynki lub kolizje. Obecnie nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia takich problemów, podobnie, jak i nie ma potwierdzenia ewentualnego udziału w treningu w Malezji.

Nico Hulkenberg o Kubicy i Alonso jako potencjalni kierowcy w Renault na sezon 2018

“Nie obchodzą mnie plotki na temat kierowców w następnym sezonie, ponieważ to mnie to nie dotyczy bezpośrednio.” – mówi Nico Hulkenberg

“Moja przyszłość w Renault jest długoterminowa, przyjemnie jest pracować nad rozwojem zespołu. Oczywiście zauważyłem, że Alonso i Kubica są wymieniani jako możliwi nowi kierowcy w naszym zespole. Jeśli chodzi o Roberta to powrót z pewnością byłby dobry dla niego jak i dla całego sportu. Fernando to waga ciężka [dla zespołu] i nie mam nic przeciwko. Byłoby to dla mnie wielkie wyzwanie i dobry wyznacznik. Nie uważam, żebym musiał się za nim chować.”

 

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 15:26

Udostępnij:

error: Content is protected !!