^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Menadżer Kubicy : Jeśli Robert dostałby szansę, to by nie odmówił – pracujemy nad rokiem 2018.

Po testach Roberta Kubicy na Węgrzech i burzy informacyjnej, przyszedł czas wyczekiwania. Rozpoczynające się w tym tygodniu GP Belgii z pewnością dostarczy nam kolejną porcję wiadomości. W ostatnim czasie pojawiło się wiele spekulacji dotyczących startu Roberta na Spa, gdzie miałby zastąpić Joylona Palmera. Czy zobaczymy tam Polaka i jakie są jego dalsze plany na przyszłość? Sprawę skomentował menadżer kierowcy, Alessandro Alunni Bravi oraz szef zespołu Renault Cyril Abiteboul.

Alessandro Alunni Bravi Kubica   Jeśli Robert dostałby szansę, to by nie odmówił. Pracujemy jednak nad rokiem 2018

Na łamach Dario Motori menadżer Polaka komentuje pogłoski o zastąpieniu Jo Palmera podczas GP Belgii przez Roberta Kubicę, a także wypowiada się na temat jego przyszłości w F1.

„To tylko plotki, nigdy o tym nie rozmawialiśmy.” – mówi Alessandro Alunni Bravi i dodaje: „To prawda, że Robert jest gotowy, ale myślenie, że może zastąpić obecnego kierowcę byłoby zarozumiałe i nieuczciwe dla Renault. Ale jeśli dostałby szansę, to by nie odmówił.”

W kwestii udziału Roberta Kubicy w piątkowych treningach oraz rozmów w sprawie startów w F1 Alessandro Alunni Bravi stawia sprawę jasno.

„Robert potrzebuje jazdy w Grand Prix, a nie treningów. To nie jest żadna taktyka, to nie jest roztropność, to rzeczywistość. Po wakacjach będziemy mieli okazję porozmawiać z Renault, ale na chwilę obecną nie ma programu ani umowy.”

„Jeśli pojawią się jakieś możliwości, będziemy je oceniać. Musisz być realistą, przyszłość to strona do napisania i jeszcze nie rozpoczęta.”

W delikatnym temacie negocjacji Bravi nie chce naciskać i potwierdza, że z Robertem chcą iść krok po kroku. Po udanych testach, podczas których Kubica wykonał fantastyczną pracę, czekają na ich ocenę przez zespół Renault. Celem z pewnością jest powrót do F1 i realnie wraz z kierowcą pracują nad sezonem 2018.

„Powiedzieliśmy to od razu: tym testem chcieliśmy udowodnić, że Robert nadal jest wysokiej klasy kierowcą Formuły 1, kandydatem dla Renault lub innego zespołu.”

„Pracujemy nad rokiem 2018. Chciałbym, aby inni wierzyli w Roberta, tak jak on wierzy w siebie. On może jeszcze wiele dać!” – podkreślił menadżer Kubicy.

Robert Kubica i menadżer Alessandro Alunni Bravi

Pytany o to, dlaczego Robert Kubica aż 6 lat zwlekał z powrotem do F1, odpowiedział: „Według mnie Robert, potrzebował znaleźć odpowiednią kondycję fizyczną i psychiczną, aby to zrobić. Przebył tą podróż sam, osobiście, intymnie z świetną siłą i dlatego zasługuje na szacunek.” – zakończył Alessandro Alunni Bravi

W sprawie składu zespołu Renault podczas GP Belgii oraz testów Roberta Kubicy głos zabrał również dyrektor zespołu Renault, Cyril Abiteboul.
“Ciężko nie wspomnieć o testach Roberta Kubicy na torze Hungaroring. Bez wątpienia, był to bardzo udany i produktywny dzień dla wszystkich członków naszego zespołu. Podróż Roberta do tego miejsca oraz ponowna możliwość poprowadzenia przez niego maszyny Formuły 1 była czymś absolutnie niebywałym. Wspólnie z Nicholasem Latifim znacząco przyczynili się do rozwoju naszego bolidu. Nico Huelkenberg i Jolyon Palmer powinni skorzystać na ich pracy, w trakcie zbliżającego się weekendu wyścigowego podczas GP Belgii.”– powiedział Francuz.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 21:59

Udostępnij:

error: Content is protected !!