^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 14 września 2017

Giorgio Terruzzi – “Robert Kubica: Kto To Widział?”

Włoski dziennikarz Giorgio Terruzzi odnosi się do dziwnych decyzji Renault w kontekście wcześniejszych testów bolidem F1 z Robertem Kubicą. Określa ich decyzje jako absurdalne i dodaje, że za rządów Berniego Ecclestone powrót Polaka do Formuły 1 byłby niemal pewny. 

Rynek kierowców F1 oferuje kilka lukratywnych posunięć i wiele niezrozumiałych ruchów kadrowych. Jednym z nich jest zachowanie Renault. Chciałbym powiedzieć dwa słowa o Renault, którego zachowanie wygląda na naprawdę absurdalne.” – pisze Giorgio Terruzzi.

„Aranżują dwa testy specjalnie dla Kubicy, starszym bolidem F1, gdzie Polak uzyskuje zdumiewające wyniki, potwierdzają sensacje i dają Robertowi test w Budapeszcie w bolidzie z 2017 roku. Facet zdumiewa, czyni cuda, pokazując kunszt i bezbłędną psychikę, ciężką stopę jakby nic się nie stało  w samochodzie jakim nigdy nie jechał.”

„A potem ? Nic. Aż nadszedł temat Carlosa Sainza, którego transfer zostanie potwierdzony lada dzień. Jednak temat Sainza zostawmy, to dobry facet. Jednak nikt przez 12 miesięcy nie dał mi takich uczuć jak Kubica. Powrót nie tylko podniósł Robertowi morale i entuzjazm, ale zapoczątkował piękną euforię – w dość krótkiej opowieści o wspaniałych opowieściach.”

Dziennikarz upatruje szansę Kubicy w Williamsie, a o obecną sytuację Polaka obarcza również sponsorów.

 „To czego w pełni nie rozumiem, to zachowanie sponsorów w tym przypadku, nie wspominając o Liberty Media. Zwłaszcza zmierzając się z pytaniem jaki kierowca, jaka historia i jakie informacje mogą wygenerować lepsze skupienie zainteresowania niż Kubica?”

Na koniec Giorgio Terruzzi  przyznał, że Bernie Ecclestone,  gdyby był dziś, gdzie był jeszcze kilka miesięcy temu, zdecydowanie rozwiązał by tę sprawę ku uciesze polskich fanów.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: D
o 22:40

Udostępnij:

error: Content is protected !!