^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 2 września 2017

“Renault nie jest jedynym zespołem zainteresowanym Kubicą” – mówi menadżer

Wizyta Roberta Kubicy w padoku F1 na GP Monza odbiła się szerokim echem w świecie motorsportu. Na Twitterze, Facebooku i wielu innych mediach pojawiło się sporo spekulacji dotyczących celu tej wizyty pomimo oficjalnej informacji, że Robert przebywał tam jako komentator Sky Sport Italian. Dzisiaj eter obiegły wypowiedzi menadżera Roberta Alessandro Alunni Bravi.
Adam Cooper z motorsport.com pisze, że wg menadżera polskiego kierowcy, od czasu testów na Węgrzech nie tylko Renault zainteresowało się Kubicą.

W piątek w padoku Kubica nie miał koszulki Renault i przebywał głównie w bazie Pirelli – na “neutralnym” gruncie.

Jego menadżer Alessandro Alunni Bravi stwierdził, że sytuacja Kubicy się skomplikowała po stwierdzeniu Renault, że potrzebuje kolejnych odpowiedzi, a do listopadowych testów w Abu Dhabi może nie być możliwości sprawdzenia się w aktualnym bolidzie.
“Robert był tutaj aby przywitać się z kilkoma przyjaciółmi”  – powiedział Bravi.

fot. F1 en Movistar

“Ludzie go naciskają, okazują jak bardzo chcieliby widzieć go z powrotem w F1. To jest dodatkowa motywacja. Miło jest słuchać tych wszystkich pozytywnych komentarzy i ludzi, którzy z radością go tu witają.”

Pytany, czy jest zainteresowanie wśród innych zespołów, powiedział – “Na pewno wyniki testów były lepsze niż ktokolwiek oczekiwał, również w padoku F1, więc jest zainteresowanie w F1, ale również poza F1.”

“Jest szczęśliwy, odprężony i zawsze mówiliśmy, że idziemy krok po kroku. Test na Węgrzech był bardzo pozytywny pod względem szybkości jak i regularności. Robert miał bardzo dobre odczucia.”

To co możemy powiedzieć po testach, to że Robert nie ma wątpliwości, może prowadzić bolid F1 bez ograniczeń.”  – stwierdza menadżer Polaka

Robert Kubica - F1 Renault Hungaroring 2017

fot. Renault F1 Sport

 

“Nie chcę nazywać tego okresu oczekiwaniem, ponieważ cały czas pracujemy nad przyszłością i nigdy nie przestaliśmy, na razie nie ma nic do dodania. To jest kwestia znalezienia możliwości, znalezienia zespołu, który będzie przekonany, że chce go mieć.”

Bravi stwierdził, że ani on, ani Kubica nie pojawili się na Monzy po to, aby rozmawiać z innymi zespołami, to że nie jest w barwach Renault też nie ma znaczenia.

Kubica Monza F1

fot. Dimi PAPADOPOULOS

“Nie ma tu strategii. Robert zdecydował się tu przybyć w ostatniej chwili, niczego nie planowaliśmy i nic się nie dzieje za kulisami. Jesteśmy wdzięczni Renault za możliwości jakie stworzyli.”

“Myślę, że wszyscy zobaczyli co Robert potrafi, ale paddock nie jest dobrym miejscem na rozmowy. Robert odpoczywa, nie myśli o spotkaniach.”  – zakończył Alessandro Alunni Bravi 


Aktualizacja

Niedziela na Autodromo Nazionale Monza. Robert Kubica od rana w padoku Formuły 1. Dzień rozpoczął od śniadania w motorhome firmy Pirelli i spotkania z fanami.


Galeria


Kubica ponownie w roli komentatora telewizji Sky Sport Italia, tym razem podczas wyścigu GP Formuły 1.

Robert Kubica komentuje wspólnie z Carlo Vanzini, Marc Gene oraz Roberto Chinchero.

Robert Kubica komentuje wyścig na Monzie dla Sky SPorts

fot. Sky Sports

Robert Kubica Monza 2017 wyścig Komentator

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Robert Kubica Carlo Vanzini Marc Gene - Sky Sports F1 Monza 2017

fot. Marc Gene


Robert Kubica w rozmowie z Toto Wollfem gratulował Mercedesowi.

Podczas relacji, Robert był wielokrotnie wypytywany o przyszłość. “Krok po kroku. Żyje z dnia na dzień, zobaczymy.” – podkreślał cały czas Polak.

David Croft komentator Sky Sport, pytany o to czy uważa, że Robert zastąpi Jo Palmera w Singapurze zamiast Australii, odpowiada. “Będąc szczerym. Nie. Uważam, że Renault chce dać więcej czasu Kubicy w samochodzie zanim dostanie fotel.”

gratulacje dla Mercedesa od Roberta Kubicy - Monza 2017


W padoku F1 na Monzie, nie obyło się bez takich spotkań. Fernando Alonso, Felipe Massa i Robert Kubica.

Robert Kubica Fernando Alonso Monza F1 2017

fot. Fernando Alonso


Wywiad z Kubicą, już jutro w Eleven Sports!

Jutro specjalny odcinek programu “Eleven F1” o 21:00 w Eleven Sports. (powtórka o 23:00)

Robert Kubica w Eleven F1 - wywiad Monza F1 2017

fot. Patryk Mirosławski


Prost o składzie kierowców Renault na sezon 2018 : “Chcemy się określić przed Singapurem”

Alain Prost o Alonso mówi: “Nie możemy zaoferować Fernando samochodu na miarę zwycięstwa, co musi być trudne dla kierowcy takiego kalibru. Dla nas, byłoby bardzo dobrze go mieć, ponieważ chcemy wygrywać i byłby mocnym filarem. Fernando wie, że nie możemy zapewnić mu mistrzowskiego samochodu w w 2018, ale w innym przypadku nie widzę go opuszczającego formule 1 na koniec sezonu”

Prost skomentował postawę Kubicy podczas testów na Hungaroring “Poradził sobie dobrze.”, dodając “w Walencji był szczególnie zaskakujący.”

Renault 2018 - Kubica Alonso Perez Sainz

Wśród kandydatów do fotela Renault w sezonie 2018 znajdziemy takie nazwiska jak: Alonso, Kubica, Sainz czy Perez.

“Mamy paru kierowców do rozważenia na przyszłość. Chcemy się określić przed Singapurem” – powiedział podczas pełniący obowiązki doradcy Renault Alain Prost.


Renault testuje bolid F1 na Paul Ricard

Trzeci kierowca Renault, Sergey Sirotkin bierze udział w dwudniowych testach zespołu na torze Paul Ricard we Francji. Rosjanin w poniedziałek przejechał 100 okrążeń.

Sergey Sirotkin

fot. Sergey Sirotkin

Przypomnimy wypowiedź szefa Renault Cyrila Abiteboula z GP Belgii “Oczywiście Robert Kubica ma naturalny talent, ale są jeszcze – i to jest fakt, pewne ograniczenia, którym musimy się przyjrzeć bardziej szczegółowo. Pytanie brzmi, czy faktycznie będziemy mogli im się przyjrzeć, w Formule 1 jest bardzo dużo ograniczeń jeśli chodzi o testy. Nie chcę wchodzić w szczegóły. Prowadzimy wiele dyskusji i mamy wiele opcji. Nie mówię, że sprawa jest już zamknięta. Będzie to wyzwanie, ale szukamy sposobu, żeby zorganizować więcej testów z nim (Robert Kubica). Ale tak, jak mówię: to będzie wyzwanie. Zobaczymy.”

Co sądzicie o takim rozwoju sytuacji ? Będzie niespodzianka rano(we wtorek). Jeśli nie, czy Renault coś zorganizuje jeszcze dla Polaka ?


Robert Kubica w rozmowie z Eleven Sport o swojej przyszłości

“Ja nadal jestem kierowcą i chcę być kierowcą, nie komentatorem” – zaznacza Robert Kubica


Robert Kubica podczas wczorajszego F1 Report w brytyjskiej stacji Sky Sports F1 podsumował wyścig na Monzie
Robert Kubica - interview Sky Sport F1

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: D
o 14:14

Udostępnij:

error: Content is protected !!