^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 25 września 2017

Robert Kubica : Media robią swoje, ja swoje. Staramy się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie na sezon 2018

Robert Kubica w najnowszym wywiadzie dla Przeglądu Sportowego komentuje obecną sytuację, a także odnosi się do ostatnich spekulacjach dotyczących: Willimasa, formy podczas testów na Hungaroring i rozstaniu z Renault. O pogłoskach dotyczących nowego sponsora Kubica mówi krótko „Na dziś muszę powiedzieć, że nie jest to prawda.”

Robert Kubica : Media robią swoje, ja swoje. Staramy się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie na sezon 2018

O sytuacji na dziś

Robert Kubica : „Trochę się u mnie dzieje. Więcej niż wydaje się z zewnątrz, bo nastał okres dłuższej ciszy, jeśli chodzi o nowe wiadomości z naszej strony. My po prostu pracujemy i staramy się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie dla mnie na następny rok. Staramy się do tego podchodzić na zimno. Ze spokojem. Zobaczymy, co ta praca przyniesie. Teraz pracujemy nad jakimś fajnym rozwiązaniem na przyszłość, które sprawi, że znów będę kierowcą profesjonalnym. A czy to będzie Formuła 1, czy inne mistrzostwa, tak naprawdę teraz tego nie wiem. Staram się jednak znaleźć rozwiązanie, które umożliwi mi kontynuowanie tego, co zaczęło się podczas pierwszego czerwcowego testu w bolidzie Formuły 1. .”

Rozstanie z Renault

Robert Kubica : „Jak wiadomo, Renault wybrało Carlosa Sainza na przyszły rok. Uważam, że całokształt przygody z Renault i tak należy oceniać pozytywnie. Co najważniejsze, były to bardzo produktywne miesiące, jeśli chodzi o odpowiedzi na dręczące mnie pytania czy wątpliwości co do moich ograniczeń. Zastanawiałem się, czy będę w stanie jeździć bolidem F1 i czy nadal potrafię to robić jak należy. Na wszystkie te kwestie odpowiedzi były pozytywne. Potrzebowałem tego bodźca w moim życiu.”

Wątpliwości dotyczące jazdy bolidem F1

Robert Kubica : „Za dużo się mówi o rzeczach, o których nie ma dużo, czy nawet jakichkolwiek informacji. Do tego już jednak przywykłem. Każdy ma prawo do swoich opinii, ale bardzo mało osób wie, jak było naprawdę. Przede wszystkim dzięki tym testom miałem możliwość przetestowania na Węgrzech bolidu z 2017 roku, co pozwoliło mi zebrać sporo cennych informacji na temat nowej Formuły 1. To było najważniejsze. I szczerze mówiąc cieszę się, że takie spekulacje są, bo one wiążą się z faktem, że wróciłem do bolidu. Przez sześć ostatnich lat ich nie było! Do tego wszystkiego podchodzę z dużym dystansem i robię swoje. A to, co mówią, piszą, wymyślają, domyślają się… Każdy ma do tego prawo i robi, co chce, ale w rzeczywistości wyniki tych testów były bardzo pozytywne i kolorowe. To jest najważniejsze.”

Spekulacje i media

Robert Kubica : „Oznaka, że moje nazwisko znów pojawiło się w świecie Formuły 1. To zrozumiałe, że gdy nie ma się prawie żadnych informacji – a krąży tyle spekulacji – to pisząc artykuły każdy stara się robić jakieś analizy, ale one w ogóle nie powinny mieć miejsca. To się mija z celem. Każdy jednak ma swoją robotę do wykonania. Media robią swoje, ja swoje i tyle.”

Robert Kubica : „Miejmy nadzieję, że wszystko ułoży się zgodnie z nadziejami i w niedalekiej przyszłości będziemy mieli jakieś pozytywne informacje.”

W całości przeczytacie w Przeglądzie Sportowym

*************************************************************************************************************

Tymczasem szykuje się kolejny wywiad z Robertem Kubicą.

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 08:50

Udostępnij:

error: Content is protected !!