^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 28 września 2017

Rosberg: Jestem w Polsce, bo chcę dopilnować by Kubica miał wsparcie całego kraju.

“Jestem tu, gdyż dużą rolę może odegrać wsparcie całego kraju dla Roberta.” – zdradza powody swojej wizyty Rosberg. Aktualny mistrz świata F1 oraz od niedawna ważna postać w zespole menedżerskim Roberta Kubicy odwiedził Polskę udzielając wywiadu stacji Eleven Sports. 

Nico Rosberg - Robert Kubica - Eleven Sports

Rosberg odbył wizytę w Ministerstwie Sportu i Turystyki o czym poinformował nas oficjalny twitter ministra Witolda Bańki. 

Następnie mistrz świata udzielił obszernego wywiadu dla stacji  Eleven Sports w którym zdradza powody swojej wizyty w naszym kraju, a także mówi o tym, jak ważne jest zaangażowanie i wsparcie Roberta. 

“Jeżeli się to stanie, to jestem pewien, że wykona doskonałą pracę.” – mówi o powrocie do F1 Kubicy  Nico Rosberg

“Pracujemy pełnym gazem nad osiągnięciem tego celu. Mogę pomóc Robertowi swoim doświadczeniem, dobrze się dogadujemy i nasza współpraca jest ekscytująca.” – dodaje.

O samej współpracy nie wyjawił niestety za wiele, zlecając cierpliwość.

“Muszę tu być teraz bardzo ostrożny. Robert nie będzie zachwycony, jeśli powiem coś nie tak, więc w tej chwili ogólnie rzecz biorąc jest oczywiste, jakie są możliwości, jakie zespoły mają jeszcze dostępne miejsca. Nie mogę w tej chwili powiedzieć więcej.” – oznajmia Rosberg i dodaje “Proszę po prostu o cierpliwość i zobaczymy, jak to pójdzie.”

Choć szansa na współpracę z Renault jest już niemożliwa, nie zamyka to innych drzwi i możliwości.
“Możliwości są, bo wszyscy wiedzą, jak poradził sobie Robert podczas testu, który był bardzo ważny. Nie ma po nim żadnych znaków zapytania.” – stwierdza Nico.

O swojej wizycie w Polsce, Nico Rosberg mówi: “Jestem tu, gdyż dużą rolę może odegrać wsparcie całego kraju dla Roberta.” – oświadcza menadżer Roberta Kubicy.

“Chciałem dopilnować, że będzie je miał i podkreślić, że jest to niesamowita historia dla Polski. Jeżeli Robert wróci i będzie się dobrze spisywał, to będzie to wielka historia i niesamowita motywacja dla ludzi.”

“Dajcie mu maksymalne wsparcie, jeżeli zespół Formuły 1 zobaczy je, to na pewno pomoże!”

Na temat wizyty w Ministerstwie Sportu i Turystyki Nico Rosberg mówi:
“Tak, spotkałem się z Panem Bańką, to było bardzo miłe spotkanie. Chciałem posłuchać jego rad i przemyśleń. Porozmawiać o tym, jak możemy dopilnować by cała Polska wspierała ten powrót.”

Rosberg Bańka Polska

fot. Witold Bańka

Nie zabrakło pytań dotyczących wspomnień z wspólnych startów Roberta, Lewisa i Nico. Dziennikarze poprosili o komentarz do zajęcia jakie zamieścił Rosberg na twitterze.

“Mieliśmy wtedy po 14 lat. To były najważniejsze zawody w sezonie, część kartingowych mistrzostw Europy. To też dobry przykład, żeby pokazać wszystkim, jak szybki to kierowca. Wtedy bardzo trudno było go pokonać, a my mieliśmy lepsze gokarty niż on. My mieliśmy najlepsze, Lewis i ja, a on nie miał najlepszego sprzętu, a i tak bardzo trudno było go pokonać. To naprawdę dobre wspomnienia z tamtych dawnych czasów.

Kubica Rosberg Hamilton

To też niezła historia, bo już wtedy nasza trójka ścigała się ze sobą, mieliśmy wtedy 14 lat. Wszyscy dostaliśmy się potem do Formuły 1, wygrywaliśmy wyścigi w Formule 1. Bardzo rzadko się zdarza, żeby grupa kierowców z tego samego pokolenia cały czas ścigała się ze sobą i potem odnosiła też sukcesy w Formule 1. To bardzo miła historia.”


W całości wywiad z Nico Rosbergiem obejrzycie w materiale wideo poniżej


Aktualizacja:

Nico Rosberg udzielił jeszcze wywiadu dla wiadomości sportowych portalu “Super Express”.

Co ciekawsze cytaty poniżej:

– Na czym polega wielka klasa Kubicy jako kierowcy?
– Zawsze powtarzam, że jest piekielnie szybki, czasami jest to wręcz niewyobrażalne. No i ma talent. Było tylko dwóch zawodników, z którymi zawsze trudno mi się rywalizowało: Robert i Lewis. To pozwoliło mi docenić jego dokonania. Szanuję także jego zaangażowanie i oddanie temu sportowi. I to, jaką stoczył walkę, by wrócić i dotrzeć do momentu, w którym z sukcesem testował ponownie bolid Formuły 1.

– Czyli nie ma pan cienia wątpliwości, że Kubica może znowu jeździć w F1 i nie będzie miał ograniczeń fizycznych, technicznych czy jakichkolwiek innych?
– Dlatego tu siedzę przed panem. Jestem pewien, że może to zrobić. Wiem, że może.

– Jak wyglądają pana codzienne obowiązki jako menedżera Roberta?
– Pobyt w Polsce jest jednym z nich. To ważne, by Robert miał wsparcie ze swojego kraju. Spotykam się oczywiście z przedstawicielami różnych teamów, szukając optymalnego rozwiązania. Mam wiele roboty, to nie jest zwykła praca za biurkiem.

– Jak pan ocenia szanse, że zobaczymy Roberta w F1 w przyszłym sezonie albo w niedalekiej przyszłości?
– Mówienie o szansach nie byłoby właściwe z mojej strony. Powtarzam: nie byłoby mnie w tym miejscu, gdybym sądził, że nie ma szans. Widzę sporo możliwości. Wiem, że kibice i dziennikarze są niecierpliwi, ale zachowajcie spokój. To się zwykle opłaca.

– Musi odbyć kolejne sprawdziany, żeby przekonać do siebie potencjalnych pracodawców?
– Kiedy jest się tak utalentowanym kierowcą jak Robert, nie jest to niezbędne. Czy gdyby Mozart przestał komponować przez parę lat, to po przerwie nie wiedziałby jak stworzyć arcydzieło?


Aktualizacja:

Ken Block : Robert Kubica ma ogromny talent i wciąż szansę na F1!

“To, co przydarzyło mu się w Formule 1. Ten wypadek we Włoszech. Byłem nim bardzo rozczarowany. Tragedia. Ten wypadek był tak dziwny, ale… właśnie dziś przeczytałem, że pomaga mu Nico Rosberg w menedżmencie.” – mówi Ken Block.

Amerykański kierowca uważnie śledzi informacje z WRC i F1.

“Obserwowałem więc sportowca, który doznał poważnych obrażeń, a potem ciężko pracował, walcząc o comeback. Niesamowite jest widzieć, jak wiele wysiłku wciąż wkłada, aby wrócić na najwyższy poziom, do F1.”

Robert Kubica&Ken Block - Rajd-Hiszpanii 2014

Zwycięstwa oesowe w WRC i wygrany wyścig F1 Roberta Kubicy nie były dla niego zaskoczeniem.

“Gdy mówimy o kimś z tak wielkim talentem, szczerze mówiąc nie było to dla mnie zaskoczenie. To oczywiste, że ma ogromny talent w czytaniu i odczuwaniu przyczepności. Ma to na bardzo wysokim poziomie i tego trzeba, aby odnosić sukcesy w tym sporcie. Musisz czuć samochód i podłoże pod nim lepiej od rywali. Wszyscy mamy lepsze i gorsze dni, ale on wciąż ma szansę na fotel w F1!”


Aktualizacja 29.09.2017:

Dyrektor techniczny Williams Martini Racing Paddy Lowe potwierdza zainteresowanie Kubicą.
Paddy Lowe - Williams - Robert Kubica


#SupportKubica – Cała Polska wspiera Roberta

SupportKubica - Robert Kubica Klub Kibiców

#SupportKubica

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: D
o 00:09

Udostępnij:

error: Content is protected !!