^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 18 października 2017

Kubica – faworyt zespołu Williams w piątkowych treningach GP Brazylii i GP Abu Zabi?

Robert Kubica testował we wtorek bolid zespołu Williams FW36 z 2014 roku. Wygląda na to, że będą kolejne szanse dla Krakowianina. Jak informuje Motorsport.com Kubicę możemy zobaczyć podczas piątkowej pierwszej sesji treningowej GP Brazylii oraz GP Abu Zabi. Udział w testach Roberta nie jest komentowany, jednak dyrektor techniczny Williamsa wyjawia kilka ciekawych faktów.

Kubica – faworyt zespołu Williams w piątkowych treningach GP Brazylii i GP Abu Dhabi


Po kolejnych tajnych testach Williamsa i krótkiego komunikatu nie otrzymujemy żadnych konkretnych informacji z Hungaroring. „Robert Kubica zakończył kolejny produktywny test.” poinformował sucho Williams, dodając “Nie będziemy ujawniać żadnych dalszych informacji dotyczących testów, ponieważ kontynuujemy nasze oceny”.

Dyrektor techniczny zespołu Paddy Lowe, obecny w Austin, nie chce komentować wyników testów Polaka na Silverstone i Hungaroring.
„Nie mogę teraz niczego komentować. Mogę tylko powiedzieć wszystko to, co każdy wie. Mamy na przyszły sezon kilka opcji” – mówi Brytyjczyk.
„Dobrze wiemy, co się dzieje na rynku i zdajemy sobie sprawę, w jakich elementach potrzebujemy wzmocnień. Już teraz zrobiłem kilka zmian w projekcie na 2018 roku. Jestem usatysfakcjonowany z tego, co się dzieje w naszym teamie. Kocham moją pracę. Teraz mam szansę nadzorowania całego projektu. Abyśmy znów wygrywali, potrzebujemy świetnych inżynierów i tego, aby wszystko znakomicie pracowało. Jeśli tak będzie, to łatwiej będzie ściągnąć nowych inwestorów i powiększyć budżet” – kontynuuje dyrektor techniczny Williamsa.

Paddy Lowe - Williams Racing - Robert Kubica
Dziś w padoku przed GP US pojawiły się kolejne ciekawe informacje dotyczące Roberta Kubicy, który miałby wziąć udział w pierwszej sesji treningowej podczas GP Brazylii oraz GP Abu Zabi. Byłby to kolejny krok Polaka w powrocie do F1 oraz pierwszy trening podczas odbywającego się wyścigu królowej motorsportu od ponad 6 lat.

Według portalu Motorsport.com, w związku z ogromną popularnością w Polsce, Kubica może do Williamsa wnieść mocnego sponsora. Za Polakiem podążają polscy kibice i pomimo utrudnień starają dostać się na prywatne testy, aby zrobić kilka zdjęć. Na takie wsparcie kibiców nie mogą liczyć pozostali kandydaci do fotela Williamsa. Kubica obecnie jest faworytem w zastąpieniu Massy w zespole Williams.


Aktualizacje:

Plotki z padoku powiadają, że Kubica dostarczył Williamsowi tak cennych danych podczas testów w symulatorze w Grove, że jego wskazówki wpłynęły nawet na set-up stałych kierowców Felipe Massa i Lance Stroll’a.

“Nie wiem, skąd się to wzięło” – skomentował Paddy Lowe, dyrektor techniczny zespołu Williams, dodając uzupełnienie: “Co nie znaczy, że dementuję”

Źródło: Motorsport-Total


Szczepaniak dołącza do akcji #SupportKubica
“Zasługuje na to!” – pisze Maciek Szczepaniak, były pilot rajdowy Roberta Kubicy i dołącza do akcji #SupportKubica

Zasługuje na to! - szczepaniak o Kubica - F1 Williams


“Robert Kubica pokazał dwa bardzo dobre testy dla Williamsa, na Silverstone i na Hungaroring.” – pisze niemiecki portal Speedweek. “Teraz zespól musi podjąć decyzję, czego chce – rozwoju czy podporządkowania Strollowi”. Plotki, według których decyzja już zapadła na korzyść Kubicy, nie mają potwierdzenia. Ale technicy Williamsa są najwyraźniej zachwyceni świeżymi pomysłami w kwestii ustawienia bolidu, jakie wniósł Polak.”

Dalej czytamy: “Nadstawiliśmy ucha w padoku COTA i dowiedzieliśmy się tego: Abstrahując od małego technicznego problemu podczas symulacji kwalifikacji, praca z 2014 Williams FW36-Mercedes przebiegała bez zastrzeżeń.”

Jest jeszcze też słówko o Felipe: “Dla młodego Strolla Kubica powinien być orzechem bardziej twardym do zgryzienia niż misiowaty weteran GP Felipe Massa i kierowca rezerwowy Williamsa Paul di Resta.”


 

W Klubie niebawem konkurs. 

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: D
o 20:04

Udostępnij:

error: Content is protected !!