^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 8 grudnia 2017

Kubica na Memoriale Bettegi 2017 : Celne rady Polaka doprowadzają do zwycięstwa Tobia Cavallini!

Czas oczekiwania na decyzję Williamsa trwa, a Robert Kubica od testów w Abu Zabi, jako kibic uczestniczył w Monza Rally Show, a obecnie w Memoriale Bettegi. Dziś Polak służył radami i jak się okazuje, były one bardzo celne, dając zwycięstwo w Bolonii Trofeo Italia WRC – Tobia Cavallini, który zapewnił sobie tym samym udział w Memoriale Bettegi. “Pomoc Roberta miała decydujące znaczenie, szczególnie w wyborze opon na finał. Ten wybór zadecydował o zwycięstwie” – powiedział po finalne przyjaciel Roberta Kubicy – Tobia Cavallini. Tobia to nie jedyny kierowca, który korzystał z cennych rad Kubicy.

Kubica na Memoriale Bettegi 2017 - Celne rady Polaka doprowadzają do zwycięstwa Tobia Cavallini!

W sobotę 2 grudnia 2017 Robert pojawił się w charakterze gościa na Monza Rally Show. Przypominamy, iż Robert wygrał Monza Rally Show w 2014 roku pokonując Valentino Rossiego, który kilkukrotnie triumfował w tej imprezie. W tym roku gościnnie na Monzy pojawili się m. in. Andreas Mikkelsen i Craig Breen oraz Robert Kubica, który wzbudzał spore zainteresowanie wśród kibiców i mediów. Największą atrakcją dla kibiców Polaka był popis jazdy Roberta Kubicy w symulatorze, w którym jechał na odcinkach specjalnych Rajdu Wielkiej Brytanii.

 

Kubica na Memoriale Bettegi – 08.12.2017

Robert Kubica (zwycięzca Memoriału Bettegi z 2014), w dniu dzisiejszym pojawił się w Bolonii, gdzie rozpoczyna się 30 edycja imprezy poświęconej pamięci Attilio Bettegi. Robert jak to ma w zwyczaju wspomaga wszystkich i zdradza swoje doświadczenia. Za rady podziękował Kubicy na Facebooku Marquito Bulacia, 17-letni Boliwijczyk, który zadebiutuje w memoriale prowadząc Fiestę WRC z Delta Rally.

Robert wspierał głównie swojego przyjaciela Tobia Cavallini uczestniczącego w Italy Rally WRC Trophy w Fordzie Fiesta WRC. W Strefie 48, dzięki radzie Kubicy, Tobia wygrał w półfinałach Luciano Cobbe. Rada polegała na tym, iż Kubica “zalecił” użycie dwóch nowych opon już w półfinale, zastrzegając sobie prawo do zmiany ich w finale. Finał WRC Trophy wygrywa Tobia Cavallini. Finalistami byli Tobia Cavallini i Szwajcar Federico Della Casa, obaj kierowcy jechali Fordem Fiesta WRC.

“Pomoc Roberta miała decydujące znaczenie, szczególnie w wyborze opon na finał. Ten wybór zadecydował o zwycięstwie – powiedział Tobia Cavallini

Tak doskonały występ Tobia Cavallini odbywa się pod nadzorem swojego przyjaciela Roberta Kubicy, który będzie mu towarzyszyć także w jutrzejszych wyścigach. Zwycięstwo w Italy Rally WRC Trophy zapewniło Włochowi udział w Memoriale Bettegi.

W oczekiwaniu na decyzję zespołu Williams … KUBICA: Rise From The Ashes (PL)

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 21:25

Udostępnij:

error: Content is protected !!