^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 7 grudnia 2017

Robert Kubica obchodzi dziś 33 urodziny !

Dokładnie 33 lata temu (7 grudnia 1984 roku) urodził się w Robert Kubica!

Robert Kubica obchodzi dziś 33 urodziny

Swoje powołanie odnalazł mając niespełna pięć lat, kiedy to otrzymał swój pierwszy samochód – miniaturkę terenówki z 2-konnym silnikiem – i już nie dał się odciągnąć od kierownicy.

Wkrótce potem zdobył sześć tytułów mistrza Polski w kartingu. To był tylko wstęp do wspaniałej, międzynarodowej kariery. Osoby, związane z motorsportem, które spotykał na poszczególnych szczeblach wyścigowej drabiny, nie dziwiły się, gdy dotarł na sam szczyt – do królowej sportów motorowych.

Także w Formule 1 w krótkim czasie wyrobił sobie opinię jednego z najlepszych kierowców wyścigowych świata, z 12 miejscami na podium oraz zwycięstwem w GP Kanady 2008 na koncie. Podbił też serca milionów fanów F1 z całego świata.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej wypadkiem, Kubica wrócił za kierownicę rajdówki, aby zdobyć mistrzostwo świata WRC 2 już w pierwszym sezonie startów. Wystarczył mu rok, by przebojem wejść do najwyższej kategorii WRC. Osobisty cel na sezon 2014 zrealizował wygrywając pierwszy OS, pierwszego rajdu sezonu 2014 w Monte Carlo. Kolejny sezon nie był bezbarwny, Kubica ponownie pokazał niesamowitą prędkość, czy to podczas testów przed Monte Carlo, czy też odcinków specjalnych. Rok 2015 okazał się ostatnim pełnym sezonem, w którym Kubica startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Robert Kubica obrał „nowy” cel, a każdy nowy krok, przybliżał naszego kierowcę do powrotu na tor. Starty w wyścigach, treningi na rowerze i siłowni, pierwsze testy w bolidzie jednomiejscowym GP3. Kolejne etapy – testy w bolidzie F1: pierwsze z Renault i aktualnie z zespołem Williamsa.

Robercie. .. Niech odpowiedź zespołu Williams Martini Racing będzie wymarzonym prezentem urodzinowym dla Ciebie. W dniu Twoich 33 urodzin, z całego serca życzymy Ci powrotu do Formuły 1 w 2018 roku!

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 00:00

Udostępnij:

error: Content is protected !!