^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 17 lutego 2018

Kubica : “Wszystko może się zmienić bardzo szybko. Ważne jest, aby mieć możliwość jeżdżenia”

Robert Kubica nie zrezygnował ze swojego marzenia o powrocie do Formuły 1 w pełnym wymiarze godzin.  Twierdzi, że jest zmotywowany tym, jak blisko udało mu się zdobyć miejsce w Williamsie. “Wszystko może się zmienić bardzo szybko, więc dla mnie ważne jest, aby mieć możliwość jeżdżenia.”  – mówi Robert Kubica w wywiadzie dla ESPN podczas premiery FW41 zespołu Williams.

Kubica Wszystko może się zmienić bardzo szybko. Ważne jest, aby mieć możliwość jeżdżenia

“Kiedy jesteś blisko, istnieje duże ryzyko, że się nie uda” – powiedział dla ESPN Robert Kubica podczas premiery samochodu Williamsa 2018. “Ale trzeba spojrzeć na szerszy obraz: ostatnie 12 miesięcy mojego życia było bardzo pozytywne, nikt nie spodziewał się, że będę w stanie prowadzić samochód F1, nikt nie myślał, że będę miał taką możliwość.”

“Oczywiście, kiedy jesteś tak blisko, zawsze masz nadzieję na szczęśliwe zakończenie. W pewnym sensie miałem nadzieję na jazdę, ale najważniejszym punktem zeszłego roku było to przekonanie o pewności, że mogę to zrobić – fizycznie, mentalnie. Całą moją pracą, którą wykonałem w ostatnich latach. Przychodzę z bardzo trudnego okresu, za który zapłaciłem.”

“Tak więc, więcej satysfakcji, głębsze zadowolenie, niż tylko myślenie. Ja tego nie zrobiłem. Cała ta sytuacja, ma o wiele więcej pozytywów niż negatywów. Oczywiście, przyznaję, że miałem nadzieję, że zostanę podstawowym kierowcą, ale widzę rzeczy bardziej globalnie, szersze kąty, wciąż widzę to jako pozytywne.”

Podczas premiery FW41, Kubica powiedział, że odrzucił szanse w LMP1 [World Endurance Championship], aby kontynuować swoje starania o powrót do F1.  Polski kierowca twierdzi, że istotne jest, aby jego nowa rola obejmowała możliwość spędzenia w tym roku jak najwięcej czasu na torze w barwach Williamsa.

Robert Kubica o swojej drodze i szybkich zmianach które mogą nadejść w każdej chwili.

“Wszystko może się zmienić bardzo szybko, więc dla mnie ważne jest, aby mieć możliwość jeżdżenia.” – mówi Robert Kubica

“Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią zespołu Williamsa w tej roli, w której nie jestem tak naprawdę standardowym trzecim kierowcą. Rola trzeciego kierowcy to, gdy jedziesz na wyścigi i nic nie musisz robić. Było dla mnie ważne, aby zdobyć możliwości prowadzenia samochodu. Ponieważ tylko przez jazdę mogę osiągnąć – mówię może dlatego, że nigdy nie wiesz co wydarzy się w twoim życiu – możliwość osiągnięcia ostatecznego celu . Ostatni rok dał mi duży impuls wierząc, że to możliwe. To nie znaczy, że tak się stanie, ale przynajmniej wiem, że było warto spróbować. “

Zapytany, czy fakt, że znalazł się tak blisko, sprawił, że zastanawiał się, co mogło być bez jego obrażeń, powiedział: “Gdybym nadal myślał, gdzie mogę być, prawdopodobnie nie byłoby mnie tutaj. Musisz się podnieść by wrócić na szczyt. Kontynuować swoje życie i nauczyć się żyć w nowej sytuacji, z którą zostałem po wypadku.”

“Myślę, że mogę być dumny i szczęśliwy z tego, co osiągnąłem, skąd przychodzę i sytuacji, w której się znajdowałem. Zawsze może być lepiej, ale bądźmy szczerzy, wiem, że to było dużo gorsze i mogło być co mi się przytrafiło. Myślę, że mogę być szczęśliwy i muszę podziękować wszystkim, którzy pomogli mi osiągnąć to, co osiągnąłem. Oczywiście były duże oczekiwania, ale myślę, że jestem bliżej niż kiedykolwiek, więc walczę dalej i pracuje dalej, najlepiej jak potrafię.”

Źródło ESPN


 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 20:01

Udostępnij:

error: Content is protected !!