^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 25 lutego 2018

Robert Kubica w FW41 Williams 2018 – pierwsze ujęcia.

Robert Kubica jako pierwszy kierowca zespołu Williamsa będzie miał dziś okazję wyjechać nowym FW41 na tor. Polak podczas dnia filmowego przejedzie pierwsze kilometry w Hiszpanii na torze Aragon. Zobaczcie koniecznie pierwsze ujęcia z Robertem Kubicą w nowym bolidzie F1 zespołu z Grove.

Podczas dnia filmowego, który służy głównie do przygotowania materiałów promocyjnych, Kubica może pokonać maksymalnie 100 kilometrów FW41, na określonych warunkach. Krakowianin musi skorzystać z niekonkurencyjnych opon Pirelli, a na bolidzie nie mogą znajdować się urządzenia sprawdzające poprawność działania podzespołów.

Galeria zdjęć Williams i Kubica

Pierwszy przejazd Kubicy nowym FW41

Pierwszy onboard Roberta Kubicy w Williamsie

Paddy Lowe po dniu filmowym:

“Bolid funkcjonuje dobrze” powiedział dyrektor techniczny Paddy Lowe portalowi Sky Sports. “Znaleźliśmy kilka ważnych problemów, które możemy teraz rozwiązać.”

“Ale nie zrobiliśmy jeszcze żadnego testu na wydajność, nie chodzi o czasy okrążenia lub też wyczucie ostatecznej szybkości auta. Chodzi o to, aby poznać te drobne choroby wieku dziecięcego, które w pierwszym dniu testów spowodowałyby stratę czasu.”

“To pierwsze przejazdy tego samochodu” dodał Lowe. “Mamy możliwości przetestowania systemów, przede wszystkim, żeby zobaczyć, czy nie mamy problemów, zanim pojedziemy do Barcelony. W ten sposób możemy problemy rozwiązać już dzisiaj w ciągu nocy.. To bardzo ważny dzień dla całego zespołu.”

“Wysłaliśmy wiadomości do fabryki, żeby byli na bieżąco. bardzo ciężko pracowali w ostatnich tygodniach, to naprawdę wspaniały moment, żeby pokazać bolid.”

Nie zabrakło też wypowiedzi o Polaku: „Wspaniale mieć Roberta w samochodzie. To miłe uczucie, dać mu szansę jazdy FW41. Ma za sobą długą drogę powrotu po wypadku. Dla niego to wyjątkowy moment i kolejny krok w procesie powrotu jako kierowca wyścigowy Formuły 1”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 11:55

Udostępnij:

error: Content is protected !!