^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 3 lutego 2018

Robert Kubica lepiej rozumie problemy z samochodem niż Sirotkin!

Lance Stroll, w wywiadzie dla motorsport.com sugeruje, iż Robert Kubica bardzo dobrze rozumie problemy bolidu Williamsa po testach w Abu Zabi. Kierowca uważa, że dzięki wprowadzeniu zmian, Williams może osiągnąć wyższy poziom w sezonie 2018. Zaledwie dzień wcześniej swoje obawy co do decyzji zespołu Williams, wyraził Paul di Resta, który był brany pod uwagę w ramach zatrudnienia na sezon 2018.

Robert Kubica - Robert Kubica lepiej rozumie problemy z samochodem niż Sirotkin?

W portalu Motorsport (źródło), ukazał się artykuł, w którym Lance Stroll opowiada, iż Felipe Massa nie był dla niego żadnym mentorem. “Nie sądzę, że w zeszłym roku miałem od Felipe jakiekolwiek wskazówki “, powiedział Stroll w rozmowie z Motorsport.com. “Był jak każdy inny kolega z drużyny“. Stroll zdaje się nie wiedzieć dlaczego taka jest opinia “Nie wiem, dlaczego ludzie zdają się sądzić, że był trenerem czy też mentorem. Nic nie było, Felipe wykonywał swoją pracę i ja swoją, a każdy kto to robił to lepiej był lepszy”. Massa na początku sezonu 2017 powiedział, że współpraca z kanadyjskim debiutantem przypominała mu mentoring, jaki otrzymywał od Michaela Schumachera.

Robert Kubica, jego doświadczenie i wskazówki

W dalszej części wywiadu, dochodzą do nas zaskakujące słowa Strolla o Robercie Kubicy. Według Kanadyjczyka, Robert Kubica może być atutem dla Williamsa, zwłaszcza dzięki swojemu doświadczeniu i jazdach testowych dla Renault. “Robert na pewno może być bardzo pomocny “, powiedział Stroll. “Felipe był dobrym wsparciem, pomagając zespołowi w rozwoju zgodnie z nowymi przepisami, i Robert też może nam zdecydowanie pomóc.” Intrygująco wypowiedział się na temat testów Abu Zabi “Wyglądało na to, że zdawał się dobrze rozumieć, jakie były problemy z samochodem w Abu Zabi, otrzymaliśmy też jakieś informacje nt bolidu Renault, którym jechał na Węgrzech(…) To było bardzo dobre, myślę, że możemy Roberta wykorzystać i zintegrować w zespole, aby pomógł nam w awansie w klasyfikacji.”

Na podstawie przeprowadzonego wywiadu, dziwne wydają się słowa Lanca Strolla. Wychwala Roberta a nie Siergieja Sirotkina. Zwłaszcza, że to Rosjanin był kierowcą testowym w Renault i to on powinien posiadać szeroką wiedzę na temat specyfikacji bolidu 2017 konkurencji.

Paul di Resta i jego obawy związane z ryzykiem jakie podjął Williams

Robert Kubica Paul di Resta Williams

Paul di Resta, wraz z Robertem, walczył o miejsce na sezon 2018 w Williamsie. Robert Kubica zajął jego dotychczasowe miejsce jako kierowcy rezerwowego. Na drugiego podstawowego kierowce, został wybrany Sirotkin. Jednak di Resta powiedział, że za decyzją Williamsa kryje się o wiele więcej. Zarząd zespołu wybrał najbardziej optymalną drogę dla ekipy z dostępnej. Zwrócił jednak mocno uwagę, iż decyzja Williamsa jest bardzo ryzykowna. Obawia się opcji najmłodszego duetu w stawce naprzeciw zespołów McLarena i Renault, które mocno konkurują z ekipą z Grove.

 Kubica by DaroGP Dni do testów

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 14:08

Udostępnij:

error: Content is protected !!